Gliceryna, która jest trójatomowym alkoholem, występuje niemal we wszystkich kosmetykach. Lek w czystej postaci sprzedawany jest w aptece, ma konsystencję płynną o dużej lepkości i słodkawym smaku. Użyj narzędzia w różnych branżach, ale przynosi największe korzyści w dziedzinie piękna. W domowych kosmetykach do twarzy gliceryna jest nieodzownym składnikiem. O tym, jak zadbać o swoją skórę dzięki temu niedrogiemu lekowi, zostanie omówione poniżej.

Wpływ glicerolu na skórę

Główną właściwością gliceryny jest jej wysoka higroskopijność. Wkraczając na skórę, substancja zaczyna pobierać wilgoć ze środowiska. Twarz tworzy mokry film, staje się miękki i przyjemny w dotyku.

W tym samym czasie gliceryna na twarz może być szkodliwa, jak twierdzi wielu kosmetologów. Jeśli użyjesz tego narzędzia w warunkach niskiej wilgotności, będzie on kierował swoją higroskopijnością, aby "wyciągać" cząsteczki wody ze skóry, przesuszając je. Dlatego glicerynę w kremie do twarzy, mydłach lub balsamach można znaleźć w niewielkich ilościach (5-7%). I powinien być stosowany w domu tylko w połączeniu z wodą - lek bardzo dobrze się z nim miesza w dowolnych proporcjach. Tak więc, na pytanie, czy można rozmazać twarz gliceryną, odpowiedź będzie negatywna, jeśli mówimy o produkcie w jego czystej postaci. Aby uzyskać nawilżenie skóry, należy rozcieńczyć glicerynę.

Zastosowanie gliceryny do twarzy

Z lekarstwa zakupionego w aptece możesz zrobić wiele domowych kosmetyków, które z powodzeniem zastąpią profesjonalne kremy, toniki i maski oraz cieszą się ich naturalnością. Najprostszy sposób na przygotowanie balsamu:

  1. Mennica Jest przygotowany z suchej trawy mięta pieprzowa . Pół szklanki surowca wlewa się do góry wrzątkiem, przykrywa pokrywką i zawija ręcznikiem. Lek pozostawia się na około jeden dzień, filtruje. W infuzji miętowej dodać glicerynę (1 łyżka). Gotowy balsam przetrze skórę przed snem i rano.
  2. Lemon. Skóra z czarnymi kropkami pomoże w płynie z gliceryny i soku z cytryny, pobranych w równych proporcjach. Zaleca się dodanie więcej wody. Wycierając twarz tym narzędziem, możesz je wyczyścić i wybielić.
  3. Rumianek. Kwiaty rumianku (2 łyżki stołowe ze zjeżdżalnią) wypełnione są szklanką wrzącej wody. Po 8-10 godzinach filtrowania. Napar jest mieszany z wódką w stosunku 3: 1, dodaj łyżeczkę gliceryny - dla twarzy o tłustej, problematycznej skórze, ten balsam będzie bardzo przydatny.

Gliceryna i witamina E dla twarzy

Blaknięcie skóry odświeży maskę, przygotowaną z witaminy E (sprzedawanej w aptece) i gliceryny, której użycie na twarzy tylko zwiększa się wraz z interakcją z tokoferolem. Obie substancje są mieszane w tej samej ilości i nakładane na skórę przed snem, pod warunkiem, że wilgotność w sypialni wynosi co najmniej 45 - 65%. W przeciwnym razie dodaj trochę wody do maski.

Procedurę można powtarzać kilka razy w tygodniu. Po miesiącu drobne zmarszczki staną się mniej zauważalne, skóra będzie wyglądać młodziej.

Maski i peelingi

Możesz dodać glicerynę do dowolnej maski na twarz, ponieważ Oprócz nawilżania zapewnia szybkie gojenie się ran, zmniejsza wysypkę.

gliceryna w kremie do twarzy

Zdejmij skórę czarne kropki Pomoże w tym peeling, do którego przygotowania będziesz potrzebował:

  • zmiażdżone migdały (4 łyżki);
  • gliceryna (2 łyżki).

Składniki są mieszane, ruchy masujące wcierają się w strefę T. Kiedy maska ​​wyschnie, zmyć resztki ciepłej wody.

Przydatne jest uzupełnienie gliceryną maskami olejowymi do twarzy, które nie wymagają płukania - preparat dobrze miesza się z olejami bazowymi: kokosem, oliwką, jojoba. Składniki są traktowane jednakowo, powstałą masę traktuje się wstępnie oczyszczoną twarzą przed snem.