Punkty są w stanie całkowicie zmienić tworzony obraz, dlatego należy zwrócić na nie szczególną uwagę. Prawidłowo wybrany kształt i rozmiar okularów zmieni każdą kobietę, ale zły kształt, wręcz przeciwnie, zrujnuje nawet najbardziej idealną osobę.

Jakie okulary mają owalną twarz?

W tym typie możesz zbierać punkty w dowolnej ramce. Ale aby znaleźć idealny kształt okularów do owalnej twarzy, będziesz musiał zmierzyć wiele różnych opcji. Dlatego zanim pójdziesz na zakupy, przeczytaj uważnie następujące zalecenia:

  1. Pamiętaj, że małe okulary sprawią, że Twoja twarz stanie się wizualnie szersza, podczas gdy masywne okulary, przeciwnie, optycznie zmniejszą rozmiar Twojej twarzy.
  2. Jeśli chcesz wyglądać młodziej, wybierz okrągłe szklanki . Takie modele nie naruszają idealnych proporcji owalnej twarzy i są odpowiednie dla każdego obrazu.
  3. Jeśli chcesz zwrócić uwagę na swoją osobę, wybierz dla siebie prostokątne okulary w szerokiej ramie. Ze względu na kontrast kształtu obręczy i kształtu twarzy okulary prostokątne uczyń cię centrum uwagi.
  4. Aby podkreślić swoją kobiecość, podnieś okulary przeciwsłoneczne o owalnym kształcie twarzy "kocie oko", z ostrymi rogami i grubymi ramkami.
  5. W przypadku kobiet i dziewcząt, które chcą wizualnie zredukować wydłużoną owalną twarz, możesz podnieść okulary nieco szersze niż twarz.
  6. Idealna opcja dla okularów przeciwsłonecznych na owalną twarz - lotników. Obecnie projektanci oferują wiele różnych modeli: od sportowych okularów w wytrzymałej oprawie do okularów z lustrzanymi soczewkami w cienkiej metalowej ramie.

Jak wspomniano wcześniej, w przypadku twarzy owalnej można podnosić szklanki o dowolnym kształcie. Dlatego wybierając punkty, przede wszystkim upewnij się, że harmonizują one z tworzonym obrazem.

Okulary do owalnej twarzy 1Okulary do owalnej twarzy 2Okulary do owalnej twarzy 3
Okulary do owalnej twarzy 4Okulary do owalnej twarzy 5Okulary do owalnej twarzy 6
Okulary do owalnej twarzy 7Okulary do owalnej twarzy 8Okulary do owalnej twarzy 9