Dla wielu dzieci i ich rodziców, 1 września to nie tylko data kalendarzowa i początek jesieni, ale także poważny etap w życiu dziecka - szkoła. Wraz z wyborem ubrań dla przyszłego ucznia, wszystkie artykuły szkolne - zeszyty ćwiczeń, pamiętnik, wygodne długopisy i ołówki, farby i piórnik , rodzice napotykają trudne pytania, jak wybrać właściwy plecak. Tornister dla dziecka to nie tylko modny dodatek edukacyjny, ale bardzo ważna rzecz, której wyboru należy dokonać, biorę pod uwagę wiele parametrów.

Torby szkolne ortopedyczne

Na początek zobaczmy, czym jest ortopedyczny tornister i dlaczego tak ważne jest zwracanie uwagi na te parametry przy wyborze tornistra dla ucznia? Pragnę natychmiast zmienić, że znaczenie słowa "ortopedia" nie jest całkowicie poprawne, aby zastosować je w tym zdaniu, ponieważ termin ten ma bardziej medyczny charakter i wymaga obowiązkowego mianowania lekarza, w oparciu o problemy zdrowotne dziecka. Dlatego lepiej wypowiadać torbę z anatomicznie poprawnym oparciem, chociaż dla wygody pozostawiamy zwykły termin - tornister ortopedyczny .

Tornister dziecięcy z oparciem ortopedycznym jest zwykle prostokątną konstrukcją ramową z piankowymi wstawkami na plecach i paskami, aby zmniejszyć obciążenie pleców i kręgosłupa ucznia. Dlaczego ważne jest, aby zwracać uwagę na strukturę ramy plecaka? Faktem jest, że takie plecaki nie tylko umożliwiają prawidłową dystrybucję obciążenia na niedojrzałym grzbiecie dziecka, ale również ze względu na kształt plecaka, zawsze można go starannie złożyć w przybory szkolne, pomagając dziecku w szybkim znalezieniu niezbędnych rzeczy.

Ortopedyczne tornistry dla dziewczynek nie różnią się wyglądem od tornistrów dla chłopców, wystarczy zwrócić uwagę na szersze paski z obowiązkową obecnością miękkich piankowych poduszek, które służą jako amortyzacja i mięknięcie dla ramion dziecka. I oczywiście szkolne ortopedyczne tornistry dla dziewcząt różnią się tylko kolorami i dziewczęcymi rysunkami. Zwykle są jasne, różowe, czerwone lub fioletowe, z wizerunkiem postaci z bajek. Aby wybrać plecak dla siebie, czasami okazuje się, że jest to cały problem, ponieważ istnieje ogromny wybór kolorów, a dziewczyny często nie mogą zdecydować przez długi czas, co im się najbardziej podoba. Ale wszyscy wiemy, że już brałeś pod uwagę podstawowe parametry plecaków ortopedycznych dla dzieci, więc możesz zaufać wyborowi swojego ulubionego plecaka z jednorożcem lub wróżką dla swojej córki.

Niemieckie plecaki ortopedyczne dla pierwszej równiarki

Kupując dziecięcą torbę ortopedyczną, nie warto oszczędzać, ponieważ powiedzenie mówi: "skąpiec płaci dwa razy". Liderami rynku tornistrów są niemieckie marki Herlitz, Hama, Midi, Der Die Das. Łączą niezawodną jakość, ergonomiczny design i anatomicznie poprawną konstrukcję oparcia i pasków. We wszystkich modelach niemieckich ortopedycznych plecaków i plecaków zastosowano specjalną siateczkową tkaninę z tyłu, aby zapewnić oddychalność pleców. Dno takich torni jest wykonane z trwałego plastiku i ma specjalne nóżki, aby uniknąć zanieczyszczenia plecaka wokół asfaltu. Ważnym szczegółem jest obecność odblasków na powierzchni plecaka, co jest warunkiem bezpieczeństwa Twojego dziecka w ciemności w drodze do domu. Przestrzeń wewnętrzna jest zorganizowana w taki sposób, aby umiejscowić przedmioty bliżej ściany, tym samym prawidłowo rozkładając obciążenie na plecach dziecka.

Nie oszczędzaj na zdrowiu swoich młodych geniuszy, ponieważ wysokiej jakości tornister nie tylko pomoże ci utrzymać prawidłową postawę, ale również będzie ci służył przez długi czas.

Tornister z oparciem ortopedycznym 1Plecak z plecami ortopedycznymi 2Tornister z oparciem ortopedycznym 3
Plecak z plecami ortopedycznymi 4Plecak z plecami ortopedycznymi 5Tornister z oparciem ortopedycznym 6
Plecak z plecami ortopedycznymi 7Plecak z plecami ortopedycznymi 8Plecak z plecami ortopedycznymi 9