Teraz w sklepach nie brakuje pakowania prezentów. Kupując prezent, sprzedawcy natychmiast oferują wszystkie rodzaje pudełek, paczek i pięknego papieru do pakowania. Prawdopodobnie wszyscy zgadzają się, że jest ciekawiej zrobić to samemu oryginalne opakowanie za twój prezent.

Aby poprawić wygląd prezentu, wystarczy go zawinąć w papier, nawet jeśli nie jest bardzo uroczysty. Możesz nawet użyć szmatki lub szalika do pakowania prezentów. Końce takiej koperty są łatwe do połączenia za pomocą szpilki lub po prostu pięknego węzła. A do dekoracji dołączaj aplikacje, guziki, kwiaty, motyle, kokardy do pakowania prezenty , wątek i więcej, co jest pod ręką. Powinien pokazywać tylko małą wyobraźnię, trochę czasu, a twoje opakowanie będzie miało zupełnie inne kolory.

Istnieje wiele sposobów na oryginalność przygotowanej niespodzianki, ale dzisiaj postaramy się nauczyć, jak zrobić niezwykłe opakowanie na prezenty bez kleju.

Kurs mistrzowski na temat tworzenia pudełek do pakowania prezentów

Do produkcji tego rodzaju opakowań potrzebujemy około godziny.

pudełka do pakowania prezentów 1

Materiały i narzędzia potrzebne do produkcji opakowań na prezenty:

 • kolorowa tektura lub dowolny inny papier o grubości co najmniej 160 gramów na metr kwadratowy;
 • dziurkacz;
 • władca;
 • ołówek;
 • robótki;
 • Nożyczki biurowe;
 • taśmy.
 • pudełka do pakowania prezentów 2

Przejdźmy do pracy:

 1. Zacznij rysować. Do rysowania używamy kartonu, ponieważ doskonale zachowuje formę i nie jest tak zdeformowany jak zwykły papier. Dopasowujemy boki jednolicie, tzn. Arkusz powinien być kwadratowy. W naszej wersji boki są równe 30,5 cm, arkusz musi być odwrócony po niewłaściwej stronie. Określamy centrum, do tego można narysować przekątne. Środek oznaczamy literą O. Rysujemy dwie kolejne prostopadłe linie przez środek. O tym, jak to będzie wyglądać.
 2. pudełka do pakowania prezentów 3
 3. Oznacz dno pudełka. Aby to zrobić, od środka wzdłuż linii pomocniczych rysujemy pogrubione linie o długości 7 cm, które okazały się swoistym kwadratem na placu.
 4. pudełka do pakowania prezentów 4
 5. Rysujemy segmenty od wierzchołków wewnętrznego kwadratu do wierzchołków zewnętrznego. Tak powinien wyglądać.
 6. pudełka do pakowania prezentów 5
 7. Od góry mniejszego kwadratu wzdłuż linii pomocniczych mierzymy 4 cm, a te interwały zaznaczamy przerywaną linią. Następnie konieczne jest narysowanie segmentów do wierzchołków zewnętrznego kwadratu.
 8. pudełka na prezenty 6

  Jedna rada: nie naciskaj mocno na ołówek, nie narysuj niedostrzegalnych linii, aby nie były widoczne na zewnątrz opakowania.

 9. Wszystkie narysowane linie rysują druty. W ten sposób oznaczamy lokalizację zagięć. Zrób to ostrożnie, aby nie pozostawiać dziur na papierze.
 10. pudełka do pakowania prezentów 7
 11. Cięcie wszystkich nadmiarowych części. Nożyczki przechodzą wzdłuż najbardziej wysuniętych linii. Powinieneś być taki.
 12. pudełka do pakowania prezentów 8
 13. Za pomocą dziurkacza wykonaj 2 otwory w przeciwległych rogach.
 14. pudełka do pakowania prezentów 9
 15. Najważniejszy etap. Zegnij pudełko wzdłuż wszystkich przygotowanych linii, wszystkie fałdy powinny wyglądać do wewnątrz.
 16. pudełka do pakowania prezentów 10
 17. Wwijamy wstążkę przez otwory, wiążemy łuk. Patrzymy na przedmiot i widzimy, że uformowaliśmy elegancką piramidę.
 18. pudełka do pakowania prezentów 11

Oto zrobiony przez nas cud. Mamy nadzieję, że pomogliśmy ci trochę z tym, jak ozdobić opakowanie na prezent.