Gwiazda francuskiego kina Gerard Depardieu, po opuszczeniu "rodzimego" Sarańska, w ogóle nie zapomina o Rosji. 67-letni aktor postanowił, że nie jest w pełni normalne, aby otworzył centrum w Sarańsku dla obcokrajowców, którzy przyjęli rosyjskie obywatelstwo.

Kościół, szkoła niedzielna i kino

Wczoraj szef Gosfilmofond Nikolai Borodachev ogłosił nadejście Depardieu w Mordovii od 27 do 29 sierpnia. W tym okresie Gerard prowadzi szereg działań: obecność na otwarciu Centrum i zapoznanie się z infrastrukturą Sarańska. Aktor obejrzy fabryki, fabryki, a także budowę kościoła, który sponsoruje.

Według Borodachewa Centrum Obcych Obywateli jest dużym kompleksem, który otworzy niedzielną szkołę dla małych dzieci, a także 4 kina. Ponadto będzie on miejscem spotkań Depardieu ze swoimi fanami. Nikolay powiedział również, że centrum będzie regularnie organizować twórcze wieczory z udziałem Gerarda. Sam aktor wspomniał także kilka zdań o swoim dziecku:

"Chcę, aby dzieci mogły uczęszczać do szkółki niedzielnej od dzieciństwa. Rozmawiałem już z lokalnymi kapłanami i zgadzają się na pracę w nim. Ponadto goście Centrum czekają na ciekawy program kinematograficzny. W salach kinowych pokażą się wartościowe filmy. Myślę, że Amerykanin, który obecnie jest w wypożyczalni, nie zobaczy. Pokazane zostanie rosyjskie kino i międzynarodowa jakość. Aby na przykład było to bardziej zrozumiałe, możesz przynieść na przykład Andrieja Rublowa Andrieja Tarkowskiego. To jest poziom filmów. "
Czytaj także
  • Aby nękać Harveya Weinsteina połączonych ... Tarantino i Depardieu!
  • Rocco Siffredi - Cannes 2016
  • Gerard Depardieu rozstał się ze swoją własnością w Rosji

Mylić historię z obywatelstwem

Wydawałoby się, że generał między Depardieu i Sarańskiem i gdzie ma taką miłość do Mordovii? Okazuje się, że historia zaczyna się w odległym 2012 roku, gdy Gerard zdecydował się opuścić Francję, aby nie płacić luksusowego podatku wymyślonego przez rząd. Niemal natychmiast, w styczniu 2013 r., Władimir Putin podpisał dekret przyznający obywatelstwo rosyjskie francuskiemu aktorowi, aw ciągu kilku dni otrzymał paszport obywatela rosyjskiego. Pod koniec lutego tego samego roku Gérard otrzymał przyjaciela z jego rejestracji w Sarańsku i możliwość wyboru mieszkania lub domu do życia. Jednak radość nie trwała długo i bardzo szybko Depardieu opuścił Sarańsk, mówiąc w wywiadzie dla Notele, że kocha Francję i Rosję, ale planuje mieszkać w Belgii.

Депардье откроет в Саранске Центр для иностранцев В Центре Депардье будет встртечаться со своими фанатами В 2013 году Жерар стал гражданином РФ