Wczoraj w prasie z rodziny królewskiej Monako pojawiły się bardzo interesujące informacje. Książę Albert II kupił dom, w którym jego matka mieszkała jako dziecko, dawna aktorka Grace Kelly. Rezydencja znajduje się w Filadelfii i kosztuje monarchę 754 000 $.

Alber nie wie jeszcze, co zrobić z zakupem

Jak przyznał książę prasie, zakup ten jest dla niego bardzo symboliczny. Dom zawiera fragment historii jego rodziny, wspomnienia z dzieciństwa i cieszy się, że może go uratować przed wyburzeniem lub utratą obecnego wyglądu. Albert mówił o tym, co chciał zrobić w tej rezydencji:

"Dom jest bardzo stary, więc najpierw musisz go naprawić. A potem jeszcze nie wiem, ale po prostu nie wytrzyma ... Może zrobimy z tego muzeum, które będzie poświęcone mojej matce, a może będzie siedzibą siedziby Fundacji Grace Kelly. Trudno powiedzieć teraz. Ale wiem na pewno, że moje dzieci na pewno tam będą. Myślę, że dotrzemy tam w przyszłym roku, jak tylko zakończą się prace konserwatorskie. W tym samym czasie jego otwarcie nastąpi, jeśli dom stanie się muzeum. "

Dom nie sprzedawał się długo

Rezydencja, w której rosła księżniczka Grace, została wystawiona na sprzedaż w czerwcu tego roku, ale niemal natychmiast książę Albert zainteresował się nimi. Po pierwsze, sprzedawcy chcieli mu pomóc z 1 milionem dolarów, ale ostatecznie zdecydowali się obniżyć cenę. Ostatnia propozycja z ich strony wynosiła 750 000 $, a książę natychmiast się zgodził. Co ciekawe, Alber był tak zadowolony z zakupu, że postanowił zapłacić nieco więcej i dał sprzedawcom 754 000 dolarów.

Dom, w którym mieszkała Kelly, został zbudowany przez jej ojca w latach dwudziestych i trzydziestych. Znajduje się przy 3901 Henry Avenue w Filadelfii. Powierzchnia nieruchomości to 370 mkw. Dom ma 6 sypialni, 6 łazienek i ogród. W nim, według sprzedawców, zachowały się znaki, jak rosła następna aktorka i księżniczka Monaco. Ponadto, w tej rezydencji Rainier III, przyszły mąż Grace, złożył jej ofertę.

Czytaj także
  • Wnuczka Grace Kelly staje się coraz bardziej podobna do słynnej księżniczki
  • Książę Albert II, księżniczka Charlene i gwiezdne oddziały odwiedziły Formułę 1 w Monako
  • Dwór królewski w Monako stał się rezydencją Świętego Mikołaja

Grace - najbardziej dochodowa aktorka swoich czasów.

Co do samej Kelly, urodziła się w 1929 r. W rodzinie arystokratów. Karierę filmową rozpoczęła w 1951 roku i ma w sumie 11 filmów. To prawda, że ​​dla jednej z nich, "Country Girl", otrzymała Oscara. W 1956 r. Grace wychodzi za mąż za księcia Monako i właśnie tam kończy się jej kariera aktorska. Niemniej jednak uważa się ją za najbardziej dochodową aktorkę swoich czasów. Księżniczka Monako zginęła w wypadku samochodowym w 1982 roku.

Князь Альбер купил дом, где проживала его мать в детстве Дом находится в Филадельфии Покупка обошлась князю в 754 000 долларов
Грейс КеллиГрейс Келли и князь Монако Ренье IIIКнязь Альбер привезет своих детей в дом в Филадельфии