Obecnie manicure żelowy stopniowo wypiera techniki przedłużania paznokci z salonów pielęgnacji paznokci. I nic w tym dziwnego - nowa technologia powlekania żelem nie szkodzi paznokciom, wręcz przeciwnie, czyni je zdrowszymi i piękniejszymi. Ponadto żel daje ogromne możliwości projektowania.

Funkcje manicure z powłoką żelową

Taka powłoka ma wiele zalet:

 • Skórka z żelowym manicure rośnie znacznie wolniej, co nie może nie zadowalać miłośników idealnych nagietków;
 • manicure żelowy wygląda równie dobrze na krótkich i długich paznokciach;
 • ta powłoka sprawia, że ​​paznokcie są zadbane, błyszczące, utrzymuje się do trzech miesięcy, chociaż z reguły usuwa się je po 2-3 tygodniach z powodu uprawy paznokci i odkrywania niepokrytych obszarów;
 • Niewątpliwie ogromny plus to najszersza gama kolorów lakierów żelowych - od pastelowych odcieni do odważnych i błyszczących.

Manicure do żelu jest uważane za wiarygodne, chociaż zdarza się, że powłoka złuszcza się. Może to wynikać z kilku powodów, w tym:

 • niska jakość manicure;
 • wnikanie wilgoci - wiadomo, że warstwy żelu nie można zwilżać w ciągu 2 godzin po nałożeniu;
 • interakcja z agresywnymi chemikaliami, np. do czyszczenia;
 • Niewydolność hormonalna, ciąża, miesiączka, stres, leczenie niektórymi lekami może również mieć zły wpływ na płytkę paznokcia i, odpowiednio, na sposób, w jaki powleczona jest na nim powłoka.

Technologia pięknego manicure żelowego

Możesz zrobić żelowy manicure w studio lub salonie paznokci, a także w domu. Ostatnia opcja wymaga następującego zestawu:

 • potrzebne będą nie tylko lakiery żelowe, ale także żel bazowy i wykończeniowy, które odpowiednio nakłada się przed i po głównych warstwach;
 • Pędzle do rysowania elementów lub wzorów, jeśli występują;
 • pomarańczowe patyki, które w rzeczywistości pełnią funkcję podobną do frędzli;
 • Lampa UV jest chyba najważniejszą rzeczą w manicure żelowym.

Eksperci zalecają to klasyczny manicure 1-2 dni przed powlekaniem żelem. Wyjaśnia to fakt, że jeśli paznokieć zostanie nagle uszkodzony, uszkodzenie będzie miało czas na gojenie, a cząsteczki barwników lub substancji chemicznych nie dostaną się do niego. Bezpośrednio przed nałożeniem lakieru żelowego należy oczyścić i odtłuścić płytkę, nałożyć na nią podkładowy biogel, następnie warstwę barwną, wzór i zakończyć procedurę za pomocą lakieru z utrwalaczem. Oczywiście nie zapominaj, że paznokcie na prawie wszystkich etapach są suszone pod lampą.

Pomysły manicure z żelowym lakierem

Manicure do paznokci jest okazją do tworzenia i fantazjowania:

 1. Jednym z trendów w tym sezonie jest manicure żelowy. Kocie oko . Tak intrygująca nazwa otrzymała magnetyczną powłokę z pasemkami i modulacjami, które przypominają blask szlachetnego kamienia.
 2. żel manicure10żel manicure11żel do manicure12
 3. Żelowy manicure z dżetami jest również niesamowicie piękny i oryginalny. W zależności od preferencji, możesz wybrać kolor lakieru - do codziennego manicure - beżowy, szary, różowy, na świąteczny - bordowy, czerwony, śliwkowy i właśnie ozdobisz jego powierzchnię lśniącymi elementami, a nawet wzorem dżetów.
 4. żel manicure13żel manicure14żel manicure15
 5. Manicure do paznokci z błyskiem może być również prostą i skuteczną opcją na paznokcie, nawet w domu. Nie jest trudno pomalować paznokcie lakierem żelowym i zastosować brokat w prosty sposób - jest kilka metod.
 6. żel manicure16manicure żelowy17manicure żelowy18

Manicure do żelu ma wiele zalet, ale istnieją oczywiście drobne wady. Jeśli powłoka ta jest używana zbyt często, paznokcie mogą się poluzować. Aby temu zapobiec, w celu utrzymania ich w zdrowiu, niech czasem się rozluźniają - okresowo używaj zwykłych lakierów, "eleganckich" emalii lub po prostu zostaw swoje paznokcie wolne od powłok na chwilę.

żel manicure1żel manicure2żel manicure3
żel manicure4żel manicure5żel manicure6
żel manicure7żel manicure8żel manicure9