Szczególnie urocze są meble ogrodowe. Nie tylko myśli o przyjaznych spotkaniach pod jabłonią, słoneczny dzień w ogrodzie i romantyczne randki na huśtawce ogrodowej. Właśnie dlatego ostatnio popularne są zestawy słuchawkowe do ogrodu. Pojawia się dylemat: jak wybrać meble do ogrodu i sprawić, by wyglądały naturalnie w Twoim ogrodzie? O tym dalej.

Rodzaje mebli ogrodowych

Obecnie asortyment ma kilka rodzajów mebli ogrodowych, które są głównie klasyfikowane według materiałów produkcyjnych. Eksperci dzielą meble na następujące podtypy:

  1. Kute meble do ogrodu . Pozostaje najdroższym a zarazem stylowym i wysokiej jakości umeblowaniem. Wyroby z kutego żelaza mogą wytrzymać każdy ładunek, nie blakną pod jaskrawym słońcem. Jedyną wadą metalowych mebli do ogrodu - może zacząć ulegać korozji. Aby temu zapobiec, konieczne jest powlekanie metalu farbą antykorozyjną co 2-3 lata. Meble kute potrafi wykonywać czynności funkcjonalne (ławki, krzesła, huśtawki) lub służyć jako dekoracja (most nad zbiornikiem, kwiatek, ciekawe figury).
  2. meble domowe i ogrodowe1meble domowe i ogrodowe2meble domowe i ogrodowe3
  3. Meble ogrodowe wykonane z drewna . W otoczeniu drzew i krzewów meble te wyglądają bardzo ekologiczne, ponieważ są wykonane z naturalnego materiału. Tekstura drzewa pozwala tworzyć piękne obrazy i wzory. Bardzo ciekawe wygląda stare drzewo wpisane w styl muzyka country . Jako materiał może pełnić rolę naturalnych masywów drewna i snagów, konopi i gałęzi. Wyobraź sobie altanę, wykonaną w stylu "bajkowych" dekoracyjnych domów i młynów, a także krzesła wykonane ze zwykłych konopi. Wygląda niecodziennie i kreatywnie!
  4. meble do domu i ogrodu4meble do domu i ogrodu5meble domowe i ogrodowe6
  5. Meble ogrodowe rattanowe . Produkty nie są dostarczane do produkcji przenośników, dlatego są wykonywane ręcznie tylko na indywidualne zamówienia. Rattan montowany jest na żelaznej ramie z elementami z metalu, szkła i drewna. Materiał jest bardzo elastyczny, dlatego meble często mają oryginalny kształt i wygląd. Brak mebli z wikliny - krótki okres użytkowania, ze względu na fakt, że jest dość delikatny i nieodporny na zmienne warunki pogodowe.
  6. meble do domu i ogrodu7meble do domu i ogrodu8meble domowe i ogrodowe9
  7. Plastikowe meble do ogrodu . Najtańszy ze wszystkich wymienionych rodzajów mebli. Produkty wykonane z PVC nie wypalają się, są lekkie i nie wymagają specjalnej pielęgnacji. Jedynym minusem mebli z tworzyw sztucznych jest jego kruchość.
  8. meble do domu i ogrodu13meble do domu i ogrodu14meble do domu i ogrodu15

Klasyfikacja mebli, w zależności od przeznaczenia funkcjonalnego

Aby ułatwić wybór mebli, producenci wprowadzili warunkową klasyfikację dla celów funkcjonalnych. Tak więc, oprócz standardowych mebli, znajdują się meble ogrodowe do przedszkola. Tutaj możesz wybrać piaskownice, altanki i werandy, ławki o ciekawej konfiguracji i łuki wejściowe. Meble dziecięce są często tworzone w postaci postaci z bajek i ozdobione ciekawymi ornamentami.

Ci, którzy szukają uniwersalnych produktów, sięgną po meble do domu i ogrodu. Można go zainstalować zarówno w ogrodzie, jak i w mieszkaniu. Mogą to być ławki, kute krzesła i stoły, taborety. Zwróć uwagę, że meble były łatwe i przenośne, w przeciwnym razie przeniesienie produktów do domu zabiera dużo czasu i energii.

Ciekawy design posiada meble do ogrodu zimowego. Ponieważ domowy ogród nie jest drogą przyjemnością, meble powinny być porządne i przytulne. Wyrzucić produkty polerowane i plastikowe. Odpowiednie będą meble kute i wiklinowe. Krzesła i leżanki mogą być pokryte miękkimi podszewkami, a stoły mogą być wyposażone w specjalne wsporniki do waz i doniczek.

meble do domu i ogrodu10meble do domu i ogrodu11meble do domu i ogrodu12