Obecność praktycznie każdego urządzenia przenośnego, w którym znajduje się wbudowana kamera, spowodowała powstanie czegoś takiego jak selfie (autoportret). Teraz każdy z nas może uchwycić się bez pomocy fotografa. To hobby jest szczególnie popularne wśród dziewcząt. Każdy może teraz podziwiać jego wygląd pod nieobecność lustra. Z jakiegoś powodu, dziewczyny uwielbiają przyjmować zabawny wyraz twarzy, uważając je za kobieco-erotyczne: ich usta rozciągają się do kształtu przypominającego dziób kaczki. Nowoczesność i to dało swoją nazwę! Ten wyraz twarzy nazywa się "dakzefs" (tak przy okazji, mężczyźni są bardziej poirytowani niż podziwiani). Ale takie fajne selfie są bardzo popularne, sądząc po liczbie polubień.

Selfie również występują w dwóch postaciach: lustrzanej i prostej. Wersja lustrzana: fotograf stoi przed lustrem i robi sobie zdjęcie. Wersja bezpośrednia: urządzenie mobilne lub tablet jest przekręcony na wyciągniętą rękę, kliknij - wykonane zdjęcie. Jeśli jesteś fanem wesołych autoportretów, te informacje będą dla Ciebie przydatne.

Jak zrobić selfie?

Twoim celem jest zamieścić swoje zdjęcie i zbierać polubienia. Prosta rada i Ty - na wysokości chwały!

  1. Uczymy się od profesjonalistów. Wymyśl swój autoportret na selfie, nie bądź zbyt leniwy, aby przeglądać magazyny o modzie, spójrz na dobre ujęcia w Internecie. To pomoże ci zobaczyć ciekawe perspektywy lub chwile. Na przykład efekt przepływających włosów wygląda wspaniale. I do tego nie trzeba czekać na wietrzny dzień. Alternatywa: wentylator lub suszarka do włosów. Wystarczy podążać za odległością, aby włosy nie przypominały "eksplozji w fabryce makaronów".
  2. Właściwe oświetlenie. Bardzo ważny punkt! Jest to prawidłowo padające światło, które pomoże ukryć niedoskonałości skóry. Migawka z efektem obecności słońca jest prosta: przejdź do okna, aby "złapać" światło dzienne i naturalne.
  3. Edytory graficzne. Użyj dowolnej bezpłatnej aplikacji, aby zrobić selfie idealne. Możesz usunąć to, co Cię denerwuje (pryszcze, plamki), dodać blasku do oczu i włosów, odmalować strój. Bardzo popularnym selfie jest efekt retro (sepia lub czarno-białe zdjęcie ).

I na koniec ostatnia i najskuteczniejsza rada! Bądź naturalny: zabawny - uśmiech, chcesz się wygłupiać - wygłupiać się. Prawdziwy nastrój odczuwalny jest z każdej odległości.

śmieszne selfie 1śmieszne selfie 2zabawne selfie 3
śmieszne selfie 4śmieszne selfie 5śmieszne selfie 6
śmieszne selfie 7śmieszne selfie 8śmieszne selfie 9