Czarno-krawiecki ubiór zakłada oficjalny i uroczysty styl ubioru. Jest powszechny na weselach, uroczystych przyjęciach i teatralnych premierach.

Ubrania z czarnego krawata

Jeśli w zaproszeniu zaznaczono Czarną Krawat, BT lub Tuxedo, dla kobiet oznacza to konieczność noszenia długiej sukni wieczorowej lub, jeśli pozwala na to poziom imprezy i jej powagi, sukienka koktajlowa , ale nie powyżej kolana.

Z biżuterii możesz zrobić kosztowną biżuterię. Najważniejsze, że obraz powinien być tak elegancki i szlachetny, jak to tylko możliwe. Na nogach zawsze potrzebne są buty na obcasach.

Odmiany czarnego krawata dla kobiet

Istnieje kilka podgatunków BT: Black Tie Invited, Black Tie Opcjonalnie, Creative Black Tie.

Jeśli widzisz w zaproszeniu znak Czarny Zaproszony, może to oznaczać, że musisz udać się na wieczorne wydarzenie, ale sytuacja nie będzie zbyt poważna. Na przykład może to być kolacja w drogiej restauracji, korporacyjny stół bufetowy. Kobieta w tym przypadku powinna nosić elegancki koktajl lub formalną suknię wieczorową.

Taki strój jak Black Tie Optional zakłada bardziej swobodny wygląd. Kobieta może nosić dowolną elegancką sukienkę lub tylko surowy garnitur.

Jak widać nawet z nazwy Creative Black Tie - jest to najbardziej darmowy podtyp sukienki. Kobieta może bezpiecznie nosić oryginalne, a nawet ekstrawaganckie akcesoria do swojego miejsca.

Jak pojawił się kod ubioru czarnego zakładu?

Prekursorem tego stroju był bardziej surowy i formalny biały krawat. Ten styl ubioru do świeckich wyjść był kiedyś jedyny możliwy. Zmiany nastąpiły w połowie XIX wieku, kiedy jedna z londyńskich firm zajmujących się krawiectwem drogich ubrań męskich zaoferowała księciu Walii alternatywę dla klasycznego smokingu, skracając go. Książę był zachwycony nowością, więc ten model smokingu bardzo szybko zyskał popularność wśród angielskich dżentelmenów.

Po jakimś czasie ta moda przemknęła przez ocean do Amerykanów. Z biegiem czasu oficjalnie ogłoszono strój czarny krawat, a skrócony smoking stał się jednym z obowiązkowych szczegółów garderoby.

Od tego czasu minęło wiele czasu, moda, zwłaszcza kobiety, uległa znacznym zmianom. Każdego roku projektanci i couturiers oferują nowe i nowe sukienki wieczorowe w ramach czarny krawat. Na nich można znaleźć luksusowy haft, morze cyrkonii, koralik placer, bogatą dekorację i inne ozdoby. Ale jeśli nie spodoba ci się ten cały blichtr, wybierz bardziej dyskretne modele z delikatnymi dużymi falbankami, a nawet spodniami.

czarny krawat dla kobiet1czarny krawat dla kobiet2czarny krawat dla kobiet3
czarny krawat dla kobiet4czarny krawat dla kobiet5czarny krawat dla kobiet6
czarny krawat dla kobiet7czarny krawat dla kobiet8czarny krawat dla kobiet9