Stolica Hiszpanii to wielka metropolia ze wszystkimi rodzajami nowoczesnego transportu miejskiego, ale nie wszyscy zwiedzający wiedzą, że w Madrycie istnieje również turystyczny wariant transportu - kolejka linowa (Teleferico).

Kolejka linowa w Madrycie została zbudowana prawie pół wieku temu w 1969 r. Przez specjalistów szwedzkiej firmy Von-Rol, dzięki czemu połączenie lotnicze z samym centrum miasta z największym Casa de Campo , gdzie jeden z najlepszych ogrody zoologiczne Hiszpania. Jest przechowywany we właściwej formie, ściśle przestrzegając badań profilaktycznych i prac, dlatego w XXI wieku Teleferico spełnia najnowsze wymogi bezpieczeństwa. Ponadto jest to ważna trasa wycieczek rozrywkowych.

Stacja znajduje się przy Paseo de Pintor Rosales, w małej, skromnej byłej stodole. Linia kolejki linowej przebiega na wysokości 40 metrów nad ziemią, jej długość wynosi 2,5 kilometra. Możesz zatrzymać się w którymkolwiek z pięciu osób z 80 kabin i wybrać się na wycieczkę powietrzną z prędkością około 3,5 m / s. Każde stanowisko ma głosy mówców w języku hiszpańskim lub angielskim, które szczegółowo opisują te atrakcje , które można zobaczyć z kolejki:

Cena dorosłego "lotu" na jedną stronę kosztuje 4 euro, w obu - 5,8 euro. Dzieci poniżej 3 lat są bezpłatne. Możesz dostać się do stacji abordażowej przez transport publiczny : włączone metro linie L1, L3 i L6 oraz autobusy miejskie nr 21 i nr 74.

Площадь Испании на горизонтеНад парком Каса-де-КампоМимо Фаро-де-Монклоа