Czasami więc chcesz dać swoim dzieciom coś smacznego i słodkiego, ale jednocześnie przydatnego. Mówisz, że taki produkt nie istnieje! I to nie w porządku. Oferujemy ci dość prosty przepis na owoce marshmallows w domu . Ten przysmak z pewnością zadowoli wasze dzieci i przyniesiemy wam radość.

Przepis na Łupie Owocowe

Składniki:

  • przejrzałe owoce (różne) - 1 kg;
  • gotowana woda - 0,5 sztuki;
  • cukier granulowany - do smaku;
  • kwas cytrynowy - szczypta.

Gotowanie

Rozważ prosty sposób na zrobienie cukierka owocowego. Tak więc bierzemy wszelkie przejrzałe owoce, które masz w domu. Dokładnie je umyj, osusz ręcznikiem, usuń, jeśli są, kości i dobrze wymieszaj, lub pomiń je przez maszynę do mięsa. Włóż gotowy puree do rondla, zalej trochę przegotowaną wodą i włóż do pieca, na średnim ogniu. Gotuj masę owocową przez 15 minut, ciągle mieszając, aby nie spaliła się na dnie patelni. Pod koniec gotowania dodaj cukier do smaku, pozwól mu gotować dokładnie przez 1 minutę, a następnie usuń z ognia ciekłe cukierki owocowe i pozostaw do całkowitego ostygnięcia.

Teraz bierzemy blachę do pieczenia lub metalową miskę, napełniamy ją polietylenem i rozprowadzamy schłodzoną masę owocową o grubości około 0,5 cm równą warstwą, a na sucho kładziemy przysmak na 3 dni. jak zrobić cukierki owocowe Następnie ostrożnie odklejamy gotowe suche cukierki owocowe z polietylenu, jeśli wyschnie prawidłowo, będzie to bardzo łatwe do zrobienia i pokroimy na małe kwadraty o wymiarach 15 * 15.

Zwiń każdy kawałek słomy i włóż do czystego słoika. Zamknij pojemnik za pomocą odkurzacza pastila lub zwykłego pokrowca nylonowego. To wszystko, nasz smaczny i zdrowy przysmak jest gotowy.

Proponujemy zrobić prawdziwych koneserów tego deseru gruszka marshmallow , które z pewnością przyjdzie na herbatę z rodziną.