Wydawałoby się gotowanie smażonych jaj - jest to całkowicie prosta sprawa, dostępna dla osób mniej lub bardziej adekwatnych dla normalnie uspołecznionej osoby powyżej 10 roku życia. Tak, a co tu jest trudne: podgrzej patelnię, rozprowadź mały kawałek masła, delikatnie, bez dotykania żółtka, rozbij jajka na patelni, przykryj pokrywką i, zmniejszając ciepło, odczekaj 5-8 minut.

Jeśli jednak uważasz, że wszystko jest takie cudowne, proste i genialne, teraz jest inna możliwość - faktem jest, że niektóre gospodynie domowe (lub właściciele, to byłoby dziwne nazywać ich kucharzami) nie mogą gotować (nawet najprostsze potrawy) bez tak wspaniałego nowoczesnego urządzenia kuchennego jak powolna kuchenka. Jak wiemy, ten wspaniały fenomen postępu jest przeznaczony do gotowania w stylu "nie zawracać sobie głowy" lub, alternatywnie, jeśli trzeba gotować z wyprzedzeniem i utrzymywać określoną temperaturę potrawy.

Powiemy Ci, jak gotować smażone jajka w powolnym piekarniku, na przykład "Redmond".

Oczywiście mamy na myśli, że będziemy używać zwykłych kurzych jaj (lub, jeśli chcesz, jajek z indyka). Jaja kurze domowe z reguły są smaczniejsze niż te produkowane w fermie drobiu, ale w przypadku jaj produkowanych przemysłowo wymagana jest kontrola sanitarna i weterynaryjna. Tak więc wybór należy do ciebie. Jajka oczywiście muszą być świeże.

Jajka w powolnej kuchence

Składniki:

  • świeże jajka - 2-3 szt .;
  • naturalne masło (na roślinie nie smakuje dobrze) - 20 g;
  • zielenie do rejestracji;
  • sól

Gotowanie

jajecznica w powolnym piekarniku

Rozpuść kawałek masła w zdolności do gotowania z wieloma kuchenkami. Rozbij jajka i delikatnie przenieś je do roboczego pojemnika z roztopionym masłem. Zamknij pokrywę i ustaw zalecany czas i tryb w instrukcjach.

Po komunikacie powolnej kuchenki o gotowości potrawy ostrożnie wyjmij ją szpatułką, oczywiście niemetaliczną. Lekko prisalivaem yolks. Możesz posypać tartym serem i udekorować zielenią.

Należy zauważyć, że jajka kacze, gęsie i indycze gotują się nieco dłużej, a przepiórki, wręcz przeciwnie - trochę szybciej.

W ten sam prosty sposób możesz przygotować i omlet na wielu odmianach - smaczne i proste danie.