Próbując udekorować swój ogród, należy zwrócić uwagę na nowość selekcji - panikowata hortensja Freize Melba, którego opis jest bardzo atrakcyjny. Pojawiło się tu całkiem niedawno - w 2014 roku, po dziesięciu latach pracy francuskiego hodowcy, który był w stanie stworzyć tak bezpretensjonalną i zaskakująco piękną roślinę.

Opis wiechy hortensji Frayz Melba

Hortensja krzewiasta ma niewielką wysokość - około 2 metrów i ten sam obwód. Trudno nazwać go zwartym, ale na dużych obszarach nie wydaje się ogromny. Z opisu panikowatej hortensji Frais Melba wynika, że ​​krzew ma pionowe sztywne pędy, które nie wymagają podwiązki, a roślina doskonale zachowuje swój kształt przez cały sezon wegetacyjny.

Liście Fraise Melby są ciemnozielone, błyszczące, w doskonałej harmonii z jaskrawoczerwonymi ogonkami. Ale najpiękniejszą i najbardziej zadziwiającą rzeczą, która zadziwia w roślinie tej odmiany, są ogromne kwiatostany do 45 cm w kształcie stożka z niezwykłym przejściem odcieni.

Na początku kwitnienia bud, składający się z wielu małych kwiatów, ma biały kolor. Stopniowo zmienia się w delikatny różowy, a na końcu zyskuje odcień wina, a czubek kwiatostanu jest zawsze lżejszy niż podstawa, co nadaje roślinie swoisty urok.

W naszych szerokościach geograficznych, aby zachować różnorodność, dla większości roślin wymagane jest dobre schronienie zimą. Fraise Melba nie wymaga tego, ponieważ ma doskonałą odporność na mróz.

Kolejną zaletą tej hortensji jest możliwość jej wzrostu w cieniu. Ten wieloletni lubi takie zacienione miejsca i wilgotną ziemię. Jednak bez dobrego odwadniania jest niezbędna. Aby hortensja dobrze się rozwijała i kwitła obficie, wczesną wiosną będzie potrzebować pędów przycinających.