Ogrodzenia trawnikowe mają na celu nie tylko ograniczenie obszaru do stref, ale także zapewnienie dodatkowego komfortu i atrakcyjnego wyglądu. Ponadto, dzięki niezawodnemu metalowemu trawnikowi, możesz ochronić pewną część ziemi, niezależnie od tego trawnik lub ogród kwiatowy, od deptania.

Aplikacje do ogrodzeń trawnikowych

Ogrody kwiatowe i trawniki można ogrodzić na własnym terenie, ale są często używane jako ogrodzenia uliczne w warunkach miejskich w celu odizolowania określonego obszaru, ochrony klombów przed ingerencją dzieci łziących kwiaty, a także w celu ochrony placów zabaw dla dzieci znajdujących się w pobliżu jezdni.

Ogrodzenia używane w pobliżu budynków biurowych i zakładów przemysłowych są zazwyczaj wykonane z wiarygodnych materiałów i zgodnie z architekturą i projektem sąsiednich budynków i obiektów.

Warianty wykonania ogrodzenia trawnika z metalu

Najczęściej spotykane są dwie odmiany - są to spawane i kute ogrodzenia trawnikowe.

Spawanie jest tańsze, a otrzymane produkty mają wystarczającą wytrzymałość i niezawodność. Do ogrodzenia trawników stosuje się kształtowane rury o przekroju prostokątnym lub kwadratowym, a także okrągłe lub kwadratowe pręty metalowe.

Kute ogrodzenia trawiaste są bardziej dekoracyjne. Ich produkcja jest droższa, ponieważ wykorzystuje się do nich droższe materiały, a sam proces odbywa się w warsztatach artystycznych, w których pracują mistrzowie rzemiosła.

Przy zakupie lub zamawianiu ogrodzeń metalowych można wybrać takie parametry, jak wysokość, złożoność kształtu, kolor, wystrój itp. W zależności od tych i innych parametrów, waga ogrodzenia trawnikowego będzie zależała, co należy wziąć pod uwagę podczas transportu i przygotowania fundamentu na przyszłość. budowa

metalowe ogrodzenie trawnika 1metalowe ogrodzenie trawnika 2metalowe ogrodzenie trawnika 3
metalowe ogrodzenie trawnika 4metalowe ogrodzenie trawnika 5metalowe ogrodzenie trawnika 6
metalowe ogrodzenie trawnika 7metalowe ogrodzenie trawnika 8metalowe ogrodzenie trawnika 9