W dzisiejszych czasach, gdy wolontariusze w różnych miastach nawet tworzą specjalne ruchy, aby obliczyć i zneutralizować pedofilów płci męskiej, temat taki jak pedofilia żeńska pozostaje poza zasięgiem reklamy. Generalnie pedofilia jest gatunkiem odchylenie seksualne , która jest atrakcją dla dzieci i nic dziwnego, że może być charakterystyczna dla kobiet i mężczyzn.

Pedofilia jako choroba

Pedofilia (lub infekcja dziecięca, paderoza) jest złożonym zaburzeniem psychicznym związanym z dewiacjami seksualnymi. W międzynarodowej klasyfikacji chorób choroba ta jest uważana za zaburzenie preferencji seksualnych. Zamiast normalnej atrakcyjności dla osób w ich wieku, pedofile przyciągają chłopców lub dziewczynki (a czasami obydwoje razem) w wieku 6-13 lat (liczby te mogą się różnić). W przypadku kobiecej pedofilii chodzi zwykle o kontakt z młodym mężczyzną w wieku dojrzewania - 13-17 lat.

Uważa się, że takie odchylenie jest charakterystyczne dla stosunkowo niewielkiej liczby osób. Co więcej, nie każdy pedofil jest gwałcicielem lub uwodzicielem. Pedofilia u kobiet może objawiać się jako fantazje seksualne lub fantazje podczas masturbacji i nigdy nie przekraczają tych granic. Ponadto pedofilia może przełożyć się na prostą komunikację z dziećmi lub komunikację z nimi w Internecie. Pedofilia u kobiet występuje kilkakrotnie rzadziej niż pedofilia u mężczyzn - być może wynika to z tego, że mężczyźni są mniej skłonni do powstrzymywania swoich bolesnych aspiracji.

Leczenie pedofilią

Leczenie i zapobieganie pedofilii w chwili obecnej nie ma jeszcze dokładnie opracowanego schematu. W większości przypadków skorygowanie takiego odchylenia jest bardzo trudne. Zwykle udoskonalenia występują tylko w przypadkach, gdy osoba sama jest bardzo chętna do wyzdrowienia. W większości przypadków prognoza jest wątpliwa.

Przyczyny pedofilii

Pedofilia nie zawsze jest osobną chorobą. W niektórych przypadkach jest to tylko jeden z przejawów schizofrenii, psychopatii, histerii lub perwersyjnego wychowania. Zwykle w tym przypadku psychiatrzy mówią o patologii charakteru, ponieważ większość pedofilów doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że ich działania są nienaturalne, destrukcyjne i mogą powodować nieodwracalne obrażenia moralne dziecka.

Innym możliwym powodem może być infantylizm samoświadomości - to znaczy, mimo że kobieta jest już dorosła, nadal uważa się za dzieci i boi się dorosłych mężczyzn. Czasami pedofilia rozwija się z banalnej niemożności nawiązania kontaktu z dorosłymi. Dlatego pedofilię można uznać za przejaw upośledzenia umysłowego, opóźnionego rozwoju seksualnego.

Problem kobiecej pedofilii

O kobiecej pedofilii milczy z jednego prostego powodu: kiedy kobieta wchodzi w związek z chłopcem, wszystko tutaj jest całkowicie dobrowolne. Dlatego chłopcy po takich kontaktach nie są uważani za ofiary, a ich wiek jest już dość świadomy. Jest to zasadnicza różnica w psychologii pedofilii mężczyzn i kobiet. przyczyny pedofilii

Jak radzić sobie z pedofilią?

Z reguły, jeśli zaczniesz mówić o walce z pedofilią, mówimy o męskich gwałcicielach. Jeśli kobieta wchodzi w związek z chłopcem, nie może tego zrobić bez jego pragnienia, co oznacza, że ​​w tym przypadku trudno jest wykryć elementy przestępstwa. A chłopiec, najprawdopodobniej, nie przyznaje się, ale tylko chwali się kolegami z klasy.

Ponadto, jeśli w przypadku męskiej pedofilii mężczyzna jest zagrożony kastracją, to jak radzić sobie z kobietami? Jeśli ona sama nie przyzna się do psychiatry na przyjęciu, nikt nie może się dowiedzieć, że cierpi na takie zaburzenie psychiczne. Jeśli więc walka z pedofilią mężczyzn ma konkretny wektor, to nie wiadomo, co zrobić z kobietami, które kalają młodych chłopców.