kobieta clit Genitalia kobiety to te, które są bezpośrednio związane z koncepcją dziecka, jak również z procesem noszenia i rodzenia dziecka. Są one podzielone na zewnątrz (srom) i wewnętrzne. Problemy ze zdrowiem, anomalie struktury mogą stać się przeszkodą w pomyślnym macierzyństwie.

Łechtaczka u kobiet odnosi się do narządów zewnętrznych, wraz z dużymi i małymi wargami sromowymi, łono, wejściem do pochwy. Również dla dziewcząt, które nie są jeszcze aktywne seksualnie, błona dziewicza jest związana z sromem.

Struktura kobiecej łechtaczki

Ten narząd jest swoistym analogiem męskiego penisa, którego rozwój zatrzymał się nawet w stanie domacicznym. Stało się to pod wpływem hormonów.

Najpierw musisz dowiedzieć się, gdzie łechtaczka jest u kobiet. Znajduje się pomiędzy małymi genitalnymi wargami (między ich przednimi częściami), przypominającym jaskinię ciało organu, które jest podzielone przez cewkę moczową na 2 nogi, a kończy się tak zwanymi cebulkami (również 2 części). Wygląda jak kobieca łechtaczka, jak odwrócona litera Y.

Ciało ma złożoną strukturę, ale możliwe jest zidentyfikowanie jego głównych części:

  • głowa jest bardzo wrażliwą częścią, ponieważ zawiera wiele zakończeń nerwowych i naczyń;
  • uzdy to fałda, która łączy wargi sromowe i sam organ;
  • kaptur - część kobiecej łechtaczki, zakrywającej głowę.

Można zauważyć, że narząd w strukturze jest całkowicie równoważny z penisiem. Różnica polega na położeniu cewki moczowej. U mężczyzn stanowi część struktury penisa, podczas gdy u dziewcząt znajduje się przed pochwą.

Wielkość kobiecej łechtaczki jest indywidualna i zależy od indywidualnych cech. Zwykle głowa może mieć do 1 cm lub mniej. Jego średnica może wahać się od 0,2 do 2 cm, z seksualnym podnieceniem u wielu dziewcząt wzrasta głowa łechtaczki, a tuż przed spadkiem orgazmu. Rozmiar samego ciała nie wpływa na zdolność kobiety do zadowolenia, jak również na nią libido

Łechtaczka może być zwiększona w wyniku zaburzeń hormonalnych, które wymagają uwagi lekarza.

Dlaczego kobieta ma łechtaczkę?

Stymulacja tego narządu zapewnia kobietom przyjemność seksualną. To on odgrywa kluczową rolę w osiągnięciu orgazmu. Jest to najsilniejsza strefa erogenna.

Ze względu na różne cechy indywidualne, łechtaczka może znajdować się w różnych odległościach od wejścia do pochwy. Jeśli głowa jest daleko, to oprócz tarć podczas stosunku, aby uzyskać orgazm, kobieta będzie potrzebowała dodatkowej stymulacji, a jej jedyną funkcją jest koncentracja seksualnych doznań.

Niektóre osoby mogą być zainteresowane pytaniem, czy kobiety nie mają łechtaczki. Czasem jego głowa jest tak mała, że ​​może się wydawać, że narząd jest całkowicie nieobecny, ale tak nie jest. W niektórych wrodzonych nieprawidłowościach może dojść do naruszenia struktury narządów płciowych.

clit u kobiet Istnieje również operacja usunięcia łechtaczki. Czasami odbywa się to zgodnie ze wskazaniami medycznymi, na przykład w przypadku dolegliwości onkologicznych. Jednak ta procedura jest praktykowana w kilku krajach afrykańskich i wschodnich. Ta interwencja lekarska naraża dziewczynki na psychiczne i fizyczne traumy. Według wielu badań wiadomo, że po obrzezaniu kobiet występuje zwiększone ryzyko powikłań podczas procesu pracy. Organizacje praw człowieka walczą z taką procedurą bez wskazań medycznych. Obecnie wiele dziewcząt w ponad 30 krajach jest narażonych na podobny uraz.