kobiece usta W strukturze układu rozrodczego kobiety zdecydowała się na przydział zewnętrznych i wewnętrznych narządów płciowych. Wewnętrzna macica z przydatkami i zewnętrzna - wargi sromowe, wigilia waginy, łechtaczka. W tym przypadku anatomicznie przyjmuje się przydzielanie większej liczby rodzajów żeńskich narządów płciowych - dużych i małych.

Jaka jest struktura warg sromowych?

Duże wargi sromowe to fałdy skórne z bogatą podskórną warstwą tłuszczu i splotem żylnym. Ich główną rolą jest ograniczenie szczeliny w genitaliach. To właśnie edukacja w większym stopniu zapobiega przenikaniu do wewnętrznych narządów płciowych infekcji.

W strukturze żeńskich narządów płciowych, jest również zwyczajowo wydzielać gruczoły Bartholina, które są zlokalizowane prawie na granicy 1 i 2 ich trzecich. Przód i tył warg są połączone kolcami (przedni i tylny szpikulec). Po obu stronach dużej pokrywy wargi sromowe, a ich zewnętrzna powierzchnia jest pokryta włosami.

Małe wargi sromowe są cienkimi fałdami skóry. Znajdują się one bezpośrednio pod dużym. Przednia krawędź każdej z warg rozdziela się z przodu, tworząc 2 nogi, które następnie łączą się nad łechtaczką, tworząc jej napletek. Tylne nogi małych warg tworzą tak zwane wędzidło łechtaczki.

Łechtaczka to nic innego jak prymitywny odpowiednik męskiego penisa. Dlatego przy podnieceniu seksualnym formacja ta staje się elastyczna, zwiększa swój rozmiar, jest wypełniona krwią.

Pod progiem pochwy zrozumieć małą przestrzeń, która jest ograniczona do szczytu łechtaczki, z boków - małe wargi sromowe, poniżej i za nimi - ich zrosty. Dno przedsionka to pierwotna membrana, która w istocie jest membraną tkanki łącznej, ograniczającą zewnętrzne narządy płciowe od strony wewnętrznej.

kobiece lips1
Jakie choroby są najbardziej podatne na wargi sromowe?

Po rozpatrzeniu wyglądu warg sromowych u kobiet należy wziąć pod uwagę najczęstsze choroby, które na nie wpływają.

Vulvovaginitis - Być może najczęstszą chorobą zewnętrznych narządów płciowych. To nic innego jak zapalenie małej i dużej warg sromowych. W tym przypadku kobiety obserwują wzrost wielkości, zaczerwienienie i obrzęk okolicy warg sromowych, które stają się bolesne w dotyku. Przyczyną rozwoju tej choroby jest przede wszystkim naruszenie zasad higieny intymnej.

Również dość często na wargach narządów płciowych pojawiają się czyraki, które są wysypkami będącymi wynikiem rozwoju infekcji. Ten rodzaj edukacji obserwuje się w większości chorób przenoszonych drogą płciową, takich jak kiła, rzeżączka, a gdy gruczoły łojowe znajdują się na wargach sromowych, może rozwinąć się torbiel.

Oprócz powyższych chorób często stosuje się wargi sromowe rodzaje warg kobiecych narządów płciowych z wenerycznym infekcje grzybicze. Tak więc, na przykład, w przypadku kandydozy, ze względu na szybki wzrost grzyba, obserwuje się swędzące wargi warg sromowych, co powoduje duży dyskomfort dla kobiety.

Zatem duże i małe wargi należące do zewnętrznych narządów płciowych pełnią przede wszystkim funkcję ochronną, zapobiegając przenikaniu infekcji i patogennych mikroorganizmów. To właśnie te wykształcenia w większości przypadków podejmują "cios" dla siebie, blokując drogę patogenom. Dlatego bardzo ważne jest codzienne przestrzeganie higieny, przeprowadzanie toalety z zewnętrznych narządów płciowych. W końcu każda choroba jest łatwiejsza do uniknięcia niż leczyć.