Wszyscy wiedzą, że Żydzi i muzułmanie mają obrzezanych chłopców, ale nie wszyscy są świadomi istnienia obrzezania kobiet. Dlaczego obrzezanie dziewczyny, i to jest - nieszkodliwy hołd dla religii lub barbarzyństwa, który niesie poważne zagrożenie dla zdrowia kobiety?

Jak obrzezać kobiety?

Są trzy rodzaje obrzezania, które robią dziewczyny.

  1. Obrzezka faraona . Ta procedura polega na całkowitym usunięciu łechtaczki, warg sromowych i zwężeniu wejścia do pochwy. Co więcej, ten ostatni można zrobić tak bardzo, że zakłóci normalne oddawanie moczu i przepływ krwi menstruacyjnej. Ponadto, przed pierwszą noc poślubną dziewczyna znowu musi "iść pod nóż" - aby rozszerzyć wejście do waginy i możliwe stało się współżycie seksualne. Ale po tej operacji skóra traci elastyczność i dlatego podczas porodu kobieta wykonuje cięcie cesarskie.
  2. Wycięcie Operacja podobna do obrzezki faraona, tylko w tym przypadku wejście do pochwy nie jest zwężone, dziewczyna usuwa wargi sromowe i łechtaczkę.
  3. Sunna (częściowe obrzezanie) . Operacja polega na częściowym usunięciu fałd skórnych wokół łechtaczki - kaptura. Ten rodzaj obrzezania kobiet jest uważany za nieszkodliwy, a nawet zalecany przez wielu lekarzy, ponieważ łechtaczka jest w rezultacie otwarta, co oznacza, że ​​staje się bardziej wrażliwa. Taka operacja jest często praktykowana w krajach europejskich. Ale w krajach afrykańskich (i społecznościach etnicznych na całym świecie) z jakiegoś powodu wolą pierwsze dwa typy.

Dlaczego obrzezać dziewczyny?

Trudno powiedzieć, dlaczego kobiety są obrzezane, to chyba wszystko zależy od kraju i kultury. Chociaż wielu natychmiast zacznie obwiniać religię, wytwarzając brutalne tradycje i zwyczaje. Nie spiesz się tak bardzo, religia jest inna. Na przykład obrzezanie kobiet w islamie nie jest obowiązkowe, ponadto uczeni muzułmańscy wzywają do zakończenia tej barbarzyńskiej praktyki, ponieważ w Koranie nie ma ani jednego słowa o potrzebie obrzezania. Muzułmańscy uczeni nawet odwoływali się do władz wszystkich krajów świata, które wyrażały prośby o zakazanie pracy kobiecego obrzezania, ponieważ ta procedura szkodzi kobiecie zarówno fizjologicznie, jak i psychicznie.

Ale dlaczego kobiety są obrzezane, skoro religia nie ma z tym nic wspólnego?

  1. Na początek warto powiedzieć, że w wielu krajach afrykańskich biedne rodziny nie mają możliwości edukowania swoich dzieci. Dlatego informacje o obrzędach i tradycjach przekazywane są ustnie, co umożliwia pojawianie się różnych błędów i uprzedzeń. Na przykład obrzezanie kobiet odbywa się w Somalii, będąc pewnym, że jest to miłe dla Boga. A dziewczęta, które przeszły tę procedurę, są zaskoczone tym, że religia nie wymaga obrzezania kobiet. W Hadith (Mu'jam al-Tabarani al-Awsat) jest tylko wzmianka (której wiarygodność nie jest potwierdzona) częściowego obrzezania, w którym kobiety są ostrzegane, aby "uciąć za dużo".
  2. Różne uprzedzenia również odgrywają swoją rolę. Na przykład wielu rodziców uważa, że ​​dziewczyna, która zachowała łechtaczkę, będzie zdziczała. Aby temu zapobiec, dziewczyna jest obrzezana. Również wielu mężczyzn żyjących w krajach afrykańskich od dzieciństwa inspirowało ideę, że jeśli kobieta nie jest obrzezana, to jest zdeprawowana i nie może stać się dobrą żoną i matką. Ponadto, po zabiegu obrzezania, pochwa traci zdolność do rozciągania się i po urodzeniu nie traci kształtu, co zapewnia mężczyźnie więcej przyjemności.
  3. obrzezanie dziewcząt
  4. W północnej Nigerii i Mali grupy etniczne uważają brzydkie kobiece narządów płciowych i usuwają je ze względów estetycznych.

Okazuje się, że całkowite obrzezanie kobiet jest nie tylko niebezpieczną procedurą, ale także bezpodstawną, pozbawioną znaczenia tradycją. Przecież nie ma jednego logicznego wytłumaczenia tego niebezpiecznego (często obrzezanie odbywa się bez przestrzegania podstawowych norm sanitarnych - zardzewiałe nożyczki, bez znieczulenia, brudnych rąk, itp.) Nie ma żadnej operacji, wszystkie wymówki są raczej próbą pokazania kobiecie jej niższej niż u mężczyzny , pozycja.