Toksyczność jest nieprzyjemnym stanem, który często występuje w czasie ciąży. Ciąża to szereg chorób, które komplikują przebieg ciąży.

Jesteśmy przyzwyczajeni sądzić, że rano pojawia się zatrucie. I często się to zdarza. Istnieją na to uzasadnione wyjaśnienia, ponieważ rano organizm obniża poziom glukozy, ciało jest słabe, a toksyna działa w pełnej sile. Jeśli zjesz lub napijesz się czegoś słodkiego i pożywnego w czasie, toksyna ustąpi.

Czy toksykoza może być wieczorem?

Niektóre kobiety w ciąży narzekają na wieczorne napady nudności. Po ciężkim i stresującym dniu, zwłaszcza jeśli w trakcie tego kobieta nie jadła prawie nic, ciało jest wyczerpane i znowu łatwo uległo podstępnej toksemii.

Wieczorna toksyna zapobiega snu, trzeba z nim walczyć, ponieważ kobieta w ciąży potrzebuje dobrego odpoczynku. Aby zapobiec przejawom zatrucia, nie powinieneś nagle jeść z pracy. Lepiej jest jeść w ciągu dnia w małych porcjach i pić więcej płynu - woda, świeże soki, napoje owocowe.

Aby poradzić sobie z atakiem mdłości, możesz przy pomocy kwaśnych owoców i jagód - kiwi, grejpfrutów, zielonych jabłek, żurawin, porzeczek.

Jeśli wieczorami w czasie ciąży cierpiącej na toksynę, dostań nakaz chodzenia przed snem. Świeże powietrze działa cuda. Zwłaszcza jeśli twój małżonek wspiera cię w tym, chód pomoże oderwać się od nieprzyjemnych myśli i zapewnić dobry nastrój. Korzystny stan emocjonalny i dużo świeżego powietrza przed snem to gwarancja zdrowego snu i wysokiej jakości powrotu do zdrowia.

Jednak nie rozpaczaj. Toksykoza podczas ciąży jest częstym zjawiskiem, które mija około 12 tygodnia. Wkrótce zapomnisz o nim i będziesz w pełni cieszyć się swoim nowym stanem w ciąży.