Erysipelas to poważna choroba zakaźna, której często towarzyszą nawroty. Ze względu na to, że jego czynnikiem sprawczym są gronkowce, w leczeniu stosuje się aktywnie antybiotyki, które czasami nie prowadzą do oczekiwanych rezultatów, a choroba pojawia się ponownie po pewnym czasie.

Erysipelas skóry - leczenie za pomocą oficjalnej medycyny

Dzięki różycy leczenie antybiotykami jest najskuteczniejsze. Kiedy terapia antybakteryjna jest bardzo ważna dla prawidłowego dawkowania - jeśli okaże się, że jest niewystarczająca, wówczas taki schemat leczenia wzmocni bakterie i będzie służył za ich inokulację, co będzie prowadzić do komplikacji i trudności w leczeniu. Dlatego też, kontaktując się ze specjalistą, należy zwrócić uwagę na ilość przepisywanych antybiotyków i czas trwania leczenia.

Średnio terapia antybakteryjna trwa 7 dni - w tym czasie substancja hamuje rozwój gronkowca i nie powoduje zakłóceń narządowych.

Podczas leczenia nie ma znaczenia, gdzie pojawiła się różyczka - na ramieniu, nodze lub twarzy, leczenie antybiotykami wewnątrz jest rozdzielane na wszystkie obszary. Jedyną rzeczą, w której ważne jest zlokalizowanie róży, jest fizjoterapia i stosowanie maści, gdy obszar ten ma wpływ lokalny.

Leczenie różycy przez antybiotyki skóry

Ustalono, że staph jest nadal wrażliwy na antybiotyki penicylinowe , dlatego też preferowane są leki z tej grupy. Również do leczenia gronkowców stosuje się nitrofurany i sulfonamidy. Czasami w terapii łączymy kilka środków, zwłaszcza jeśli różyczka ma charakter nawracający. W ciężkich przypadkach lekarze przepisują zastrzyki, w płucach - tabletki.

Tabletki i zastrzyki na róży:

  • erytromycyna - Grunamycyna, Hermitsed, Eracin, Ilozon;
  • penicylina - Alzin, Sekuropen;
  • opeandomycin.

Maści do leczenia róży

Największa skuteczność w leczeniu maści erytromycyna . Maści tetracyklinowe i metylouracylowe są również stosowane w leczeniu róży. Są one stosowane do leczenia miejscowego jako dodatkowy środek.

Roztwór furatsiliny 1: 5000 stosuje się jako bandaże, które nakłada się przez 10-15 minut kilka razy dziennie.

Leczenie różycy przez fizjoterapię

Jeśli powtarza się różyczka, wówczas do leczenia zalecana jest fizjoterapia. W szczególności skutecznie wpływa na promieniowanie ultrafioletowe, które ogrzewa i niszczy gronkowce. Ten lek pomaga także zapobiegać komplikacjom.

Leczenie różycy przez środki folk

Powszechne leczenie różycy należy traktować jako dodatkową, nawet jeśli środki oficjalnej medycyny są nieskuteczne. W tym przypadku należy zwrócić uwagę na stymulację immunologiczną, a nie na przepisy ludowe. Niektóre z nich mogą przedłużać powrót do zdrowia - na przykład stosowanie maści z ichtiolem lub balsamu Vishnevsky spowalnia proces wyzdrowienia z róży, mimo że ich stosowanie jest ważne dla innych chorób.

Leczenie róży twarzy nie różni się od leczenia różycy, która pochodzi z innych części ciała.

Jeden z nieszkodliwych środków ludowej do leczenia różyc - kompresuje przy użyciu wywarów:

leczenie antybiotykami różyczki
  1. Weź 100 g podbiału, 10 g matki, korzenia lukrecji, rumianku i nagietka.
  2. Zalej je 1 litrem wody i gotuj przez 15 minut. Będzie to wywar, który promuje gojenie i ma słabe działanie antybakteryjne.
  3. Konieczne jest nawilżenie sterylnego kawałka bandażu, złożonego kilka razy, w powstałym bulionie.
  4. Przymocuj do obolałego miejsca przez 15 minut.
  5. Powtórzyć procedurę nie powinno być więcej niż 2 razy dziennie, tak aby skóra przez większość czasu była w stanie suchym i nie jest zagrożona owrzodzeniem.