Bez względu na to, ile ich matek pocieszyło się tym, że ich mały mężczyzna ponownie zmoczył swoje łóżko, ponieważ zamarł, zobaczył straszny sen lub po prostu zapadł w głęboki sen, ale problem jest oczywisty, jeśli dziecko ma już cztery lata, a zawstydzenia częściej się pojawiają, niż raz na trzy tygodnie. Nie próbuj samemu odkrywać przyczyn enurezy u chłopców, ponieważ poszukiwanie podejrzanego leczenia może doprowadzić cię do ślepego zaułku. Tutaj potrzebujesz pomocy pediatry, neurologa, ginekologa i urologa.

Dzieci w wieku powyżej sześciu lat otrzymują badanie urologiczne, które może obejmować uroflowmetrię, która umożliwia ocenę funkcji pęcherza, cystografię, czyli radiogram z kontrastującym wypełnieniem pęcherza i USG nerek. W rzadkich przypadkach dziecku przepisuje się cystoskopię.

Leczenie mimowolnego

Obecnie stosuje się ponad trzysta metod leczenia mdłości w ciągu dnia i nocy u chłopców. Lekarze mogą oferować rodzicom fizykoterapię, specjalne diety terapeutyczne, hipnozę, leki, a nawet kursy akupunktury. Jednak wszystkie te metody mogą dać pozytywny wynik dopiero po zidentyfikowaniu przyczyny enurezy i dokładnego zbadania dziecka.Jeśli "oszczędzające" metody są bezsilne, sięgają po preparaty medyczne. Ogólnie rzecz biorąc, leczenie obejmuje hormony odpowiedzialne za regulację i wydzielanie płynów, psychostymulantów, które mają wpływ na ogólny ton pęcherza i innych formacji mięśni gładkich, leki przeciwdepresyjne, kofeinę i mimetyki adrenergiczne. Jeśli schemat leczenia jest prawidłowo opracowany, to w dość krótkim czasie około jedna trzecia chłopców cierpiących na moczenie może zapomnieć o tym delikatnym problemie, a reszta choroby jest znacznie zmniejszona.

W leczeniu enurezy u chłopców nie jest konieczne zaniedbywanie popularnych i nieleczniczych metod. Fitoterapia, która opiera się na zastosowaniu terapeutycznych ziół uspokajających, wykazuje dobre wyniki. Mięta pieprzowa, mięczak i waleriana po prostu nie bolą. Kąpiele iglaste, poranne prysznice nie będą zbędne

.

Psychoterapia pomaga również w nietrzymaniu moczu. Oczywiście nie wszystkie dzieci cierpiące na mimowolne mają możliwość komunikowania się z delfinami, ale znalezienie psychologa nawet w najmniejszym mieście nie będzie psychologiem. Specjalista pomoże znaleźć podejście do problemu chłopca, przygotować go do walki z tą chorobą. Czasami pomaga hipnoza, hipnoza i klasyczna hipnoza.

Aspekt rodzinny

Mikroklimat w rodzinie, w której dziecko rośnie, jest bardzo ważny dla skutecznej walki z nietrzymaniem moczu. Jeśli dziecko jest zmuszone do stawienia czoła problemom w domu, na dziedzińcu lub w szkole, leczenie enurezy może być opóźnione. Ponadto, wyleczony pierwotny mimowolny chłopiec może powrócić w postaci wtórnej, jeśli często doświadcza stresu.

Rodzice powinni zrozumieć, że chłopiec cierpiący na inkontynencję potrzebuje wsparcia. Należy mu wyjaśnić, że nie był jedynym, który stanął przed tym problemem - jest wiele takich dzieci. Karanie mokrego łóżka jest zabronione! Dziecko nie ponosi winy za to, on enureza u chłopców powoduje chory!

Zapomnij o użyciu pieluszki dla chłopców starsze niż trzy lub cztery lata. Wyjątek stanowi podróż w samochodzie lub długi pobyt w miejscu publicznym. Lepiej mieć pieluchę niż mokre spodnie i poczucie wstydu u dziecka, na które wszyscy będą się gapić. Ponadto ograniczaj picie w nocy i idź do toalety na zasadzie obowiązkowej przed pójściem spać! Obserwuj tryb dnia, brak aktywnych gier i horrorów przed snem. Jeśli dziecko ma strach przed ciemnością , dbaj o światło nocy.

I w końcu. Jeśli obudzisz dziecko w nocy, tak aby szedł do toalety, poczekaj, aż zostanie całkowicie przebudzony, aby nie naprawić mechanizmu moczenia.