Każdy z nas, gdy coś pisze, myśli o tym, jak będzie wyglądał jego pismo, czy kiedy będzie chodził, gdy będzie chodził w swoim chodzie i postawie? Co więcej, prawie nikt nie myśli o swojej własnej gestykulacji. Na szczęście wszystko to dzieje się nieświadomie, ponieważ w życiu jest o wiele ważniejsze rzeczy niż skupianie się na tym, w jaki sposób wziąć rękę podczas wymowy słowa. Innymi słowy, odpowiedzialny za to jest dynamiczny stereotyp, o którym nawet dla celów generała rozwój , ważne jest, aby zapoznać wszystkich.

Wartość dynamicznego stereotypu

Ta sekwencja odruchów warunkowych jest wytwarzana przez osobę w procesie jego działań edukacyjnych i produkcyjnych, innymi słowy, przez całe życie każdego dnia pojawiają się nowe i nowe dynamiczne stereotypy. Jego niewątpliwą zaletą jest to, że pomaga osobie w oszczędzaniu energii (nerwowej i mięśniowej). Ponadto poświęca się bardzo niewiele czasu na jego wdrożenie, co sugeruje, że organ ma możliwość rozwiązania ważniejszych zadań. Należy zauważyć, że taki stereotyp rozwija styl zachowania, dyscyplinę osoby. Na jego podstawie znajdują się wszelkiego rodzaju umiejętności, nawyki i umiejętności. Jeśli dana osoba znajduje się w nietypowym dla niego środowisku, manifestacja jego dynamicznego stereotypu staje się trudna.

Dynamiczny stereotyp i fizjologia

Dynamiczny stereotyp poprawia szybkość przepływu wszystkich odruchów warunkowych. dynamiczne przykłady stereotypów Ponadto ma pozytywny wpływ na aktywność kory mózgowej. Taki stereotyp motoryczny powstaje w wyniku sekwencyjnego oddziaływania bodźców typu kondycjonowanego i nieuwarunkowanego.

Przykłady dynamicznego stereotypu

Na przykład, nie ma potrzeby, aby iść daleko: twoje ulubione hobby, czy to gra na pianinie, jazda na nartach czy jazda konna - wszystko to odbywa się dzięki dynamicznemu stereotypowi. Ponadto używanie sztućców, chodzenie, bieganie, skakanie, a nawet pisanie oparte są na umiejętnościach, których podstawą jest ten sam wzorzec ruchu.