Przed rozpoczęciem leczenia kaszlu, musisz dowiedzieć się jego przyczyny i natury. Przy suchym kaszlu plwocina w ogóle nie jest wydalana lub wydalana w małych ilościach. Drugie imię tego kaszlu jest bezproduktywne. W celu uzyskania produktywności, z wytwarzaniem plwociny (to znaczy mokrej), musi pojawić się śluz. Podczas gdy nie jest, będziesz cierpiał na histeryczny i wyczerpujący suchy kaszel.

Aby złagodzić ten stan, musisz uspokoić taki kaszel. Należy leczyć suchy kaszel w czasie ciąży, ponieważ może to niekorzystnie wpłynąć na dziecko, powodując napięcie macicy podczas ataków. A z niskim przywiązaniem łożyska może wywołać początek krwawienia. A sama kobieta czuje się zmęczona, podczas gdy w czasie ciąży jest prześladowana przez suchy kaszel.

Przyczyny suchego kaszlu

Istnieje wiele przyczyn występowania takiego kaszlu - różnych chorób, takich jak odra, koklusz i inne, początkowe stadia ostrych infekcji dróg oddechowych, zaostrzenia alergiczne. W czasie ciąży kaszel najczęściej rozwija się na tle ostrych infekcji dróg oddechowych i towarzyszą mu inne "uroki" przeziębienia - katar, gorączka i bóle.

Nie można czekać, aż sam kaszel wejdzie w fazę mokrą lub przejdzie bez leczenia. Konieczne jest rozpoczęcie walki z nim tak szybko, jak to możliwe.

Leczenie suchości kaszlu u kobiet w ciąży

Suchy kaszel jest leczony lekami przeciwkaszlowymi. Nie wszystkie z nich są dozwolone w czasie ciąży. Dlatego ważne jest, aby nie samoleczenia, ale poprosić lekarza. Zawsze uważnie czytaj instrukcje dołączone do produktu. Nie powinien zawierać narkotyków takich jak morfina czy kodeina. Mała luka przy wyborze dowolnego leku - jeśli jest to dozwolone dla dzieci w wieku poniżej 3 lat, to jest dozwolone dla kobiet w ciąży.

W każdym razie przyjmowanie nawet najbardziej nieszkodliwych leków nie jest pożądane w czasie ciąży, szczególnie w pierwszym trymestrze ciąży. Na pomoc przychodzą różne wskazówki tradycyjnej medycyny.

Inhalacje na kaszel pomagają bardzo dobrze, są całkowicie bezpieczne w czasie ciąży. Silny kaszel u kobiet w ciąży natychmiast uspokaja się podczas wdychania pary z gorącego ziemniaka, roztworu sody oczyszczonej lub alkalicznej wody mineralnej. Możesz zrobić wywaru ziołowego w oparciu o lecznicze zioła z rumianku, babki, szałwii, kwiatu lipy lub hypericum.

Wdychanie można przeprowadzić za pomocą specjalnych urządzeń - inhalatorów. Lub stary sposób "babci" - nad rondlem, przykryty ręcznikiem.

W czasie ciąży można leczyć suchy kaszel za pomocą wywarów ziołowych przyjmowanych doustnie. Istnieje wiele przepisów na zioła, dzięki którym suchy kaszel jest łatwiejszy. Wszystkie buliony powinny być pijane na gorąco, aby ogrzać gardło.

Mleko z miodem, masłem i soda nadaje się również jako ciepły napój. Do mleka można dodać wodę mineralną - jest to również skuteczna metoda leczenia napadów suchych kaszlu.

Kolejnym domowym sposobem na suchy kaszel w czasie ciąży jest płukanie. Należy je przeprowadzić po posiłku lub między posiłkami. Trzeba często płukać gardło - co 2 godziny. Do przygotowania roztworów użyj różnych ziół. Mogą być leczenie suchego kaszlu u kobiet w ciąży przygotować się lub kupić gotowe w aptece.

Aby zapobiec suchości kaszlu, musisz monitorować wilgotność powietrza w pomieszczeniu, w którym spędzasz najwięcej czasu. Suche powietrze wywołuje kaszel, więc trzeba albo kupić nawilżacz, albo działać w staroświecki sposób - powiesić mokry ręcznik na baterii, rozpylić wilgoć lub wlać wodę do pomieszczenia w pokoju. Regularne czyszczenie na mokro jest ważne w każdym przypadku.

Przed rozpoczęciem jakiegokolwiek leczenia, należy skonsultować się z lekarzem. Wszystkie nominacje, w tym nielekowe, powinny pochodzić od niego.