Związki amfetaminowe jako substancje stosowane do uzyskania zadowolenia z narkotyków stały się popularne kilka dekad temu. Przy stosunkowo niskim koszcie i wysokiej koncentracji narkotyk "fen" spowodował prawdziwą epidemię ciężkiego uzależnienia pod koniec XX wieku.

Co to jest "suszarka do włosów"?

Amfetaminę uważa się za pochodną substancji, takiej jak fenyloetyloamina, najsilniejszy neuromodulator wywołujący najsilniejszą zależność psychiczną. Ta substancja psychoaktywna jest ograniczona w obiegu w większości krajów świata, ale w krajach o słabo rozwiniętej medycynie wciąż jest przepisywana jako znieczulający lek lub znieczulenie podczas operacji. Amfetamina jest stymulantem, który przyspiesza komunikację między ciałem a mózgiem i ma następujące cechy:

 • struktura przypominająca adrenalinę;
 • syntetyczna metoda produkcji;
 • Piorunujący wpływ na układ nerwowy.

Amfetamina - Skład

Po raz pierwszy ta syntetyczna substancja została wynaleziona w 1887 roku, ale wtedy jej wpływ na ludzką psychikę był zdezorientowany i nieregularny. W 1932 r. Niemieccy naukowcy zbadali schemat wyjaśniający, z czego składa się amfetamina, i udoskonalili ją, aby uzyskać mocniejsze uwalnianie neuroprzekaźników przy każdym użyciu. Lek został dodany do medycznych podręczników jako środek psychostymulujący. Dzisiaj każdy uzależniony od narkotyków wie, co jest zrobione z suszarki do włosów, ale nie wszyscy mogą go stworzyć samodzielnie. Jego produkcja jest złożoną syntezą trzech podstawowych komponentów:

 • azot;
 • wodór;
 • węgiel.

Jaka jest różnica między amfetaminą a metamfetaminą?

Oba związki chemiczne mają podobną zasadę działania na organizm ludzki i tę samą metodę otrzymywania leku gotowego do użycia. Amfetaminę i metamfetaminę można rozróżnić za pomocą jednej konkretnej formuły chemicznej. Rodnik metylowy dodano do drugiej substancji. Jeśli amfetamina jest bardziej popularna w krajach europejskich, pod warunkiem, że jest całkowicie zabroniona, w Stanach Zjednoczonych metamfetamina jest sprzedawana w aptece na receptę. Lekarze-psycholodzy wyznaczają go z obsesyjnymi myślami i stanami depresyjnymi.

ile amfetaminy jest w moczu

Jak wygląda suszarka do włosów?

Głównym interesem dealerów narkotyków i "czarnych" farmaceutów jest oszczędność na surowcach. Ze względu na nią, są gotowi pójść na lewę: zmniejszają koncentrację czystej substancji, a nawet sprzedają inny narkotyk pod jego postacią, w nadziei, że nie każdy uzależniony może powiedzieć z przekonaniem, jak wygląda amfetamina. Można go odróżnić od innych leków ze względu na takie cechy, jak:

 1. Uwalnianie postaci - w postaci tabletek, kapsułek, kryształów lub drobnego proszku.
 2. Sposób pakowania - lek jest pakowany w folię, plastikowe torby lub małe kulki papieru.
 3. Schemat kolorów - "suszarka do włosów" leku może mieć biały, jasnobrązowy, żółty lub fioletowy odcień.
 4. Zapach - jest albo całkowicie nieobecny, albo ma kwaśne akordy w aromacie.

Jak korzystać z "suszarki" leku?

Postać tabletki, która jest używana do celów medycznych, wymaga pobrania jej na pusty żołądek i popicia dużą ilością wody. Dla osób uzależnionych od narkotyków ta forma podawania jest niewygodna: amfetamina jest lekiem, który jest powoli wchłaniany, gdy jest spożywany jednocześnie z płynem. Dlatego osoby uzależnione wolą inne sposoby wprowadzania substancji do krwi:

 • pojedyncze lub podwójne podanie dożylne;
 • wdychanie przez nos;
 • palenie w fajce lub rzucanie papierosa.

W jaki sposób lek "włosy"?

Amfetamina należy do kategorii narkotyków, w slangu osób uzależnionych od narkotyków zwanych "pomocami" ze względu na ich zdolność do ożywienia i przyspieszenia reakcji na to, co się dzieje. "Fen" pozbawia senność i zwiększa wydajność, redukując próg bólu osoba Działanie amfetaminy występuje również w następujących aspektach:

 • amplifikacja pociąg seksualny ;
 • poważne rozszerzenie źrenic;
 • cieknący nos;
 • suche oczy;
 • euforia;
 • towarzyskość i emancypacja;
 • halucynacje.
ile kosztuje amfetamina we krwi

Co to jest niebezpieczna "suszarka do włosów"?

Z natury nie ma leku, który jest nieszkodliwy dla zdrowia. Nawet amerykańscy lekarze, którzy przepisują go w przypadku depresji, zawsze ostrzegają pacjenta o pewnym ryzyku. Uszkodzenie amfetaminy może być zauważalne w pół godziny po użyciu. Wśród typowych skutków ubocznych:

 • przewlekłe bóle głowy;
 • nadmierne pocenie;
 • kołatanie serca;
 • niewydolność oddechowa;
 • swędzenie skóry;
 • utrata koordynacji.

Jak odejść od amfetaminy?

Nawet doświadczony narkoman może być mylony z dawką lub celowo stosować zwiększone stężenie leku, które spowoduje zespół abstynencyjny . Amfetamina ("suszarka do włosów", jak to się nazywa) powoduje przedawkowanie przedłużających się halucynacji i stanu przed zawałem, dlatego zaleca się kontakt z narkologiem lub pogotowiem ratunkowym w celu usunięcia objawów odstawienia. Jeśli nie ma możliwości skorzystania z usług profesjonalisty, możesz spróbować odejść od amfetaminy za pomocą improwizowanych środków:

 1. Odbieranie dużej dawki witaminy C. Przy pojedynczym wprowadzeniu do krwi co najmniej 10 dziennych porcji leku po 40-60 minutach następuje ulga od przedawkowania narkotyku.
 2. Neutralizacja wapnia . Taki lek jak "suszarka do włosów" zatrzymuje działanie podczas asymilacji związków wapnia z witaminą D3.
 3. Alkohol Whisky, wódka i inne rodzaje mocnych napojów chmielowych mogą przedawkować, ale mają toksyczny wpływ na wątrobę.

Jak usunąć amfetaminę z organizmu?

Kluczowym etapem uzdrowienia z tak poważnego uzależnienia jest oczyszczanie niezbędne dla amfetaminy we krwi do pierwszego zmniejszenia do minimum, a następnie całkowite wyeliminowanie z moczem. Pierwszym i najtrudniejszym stanem detoksycznym jest całkowite odrzucenie używania substancji w przeciwieństwie do efektu uzależnienia i chęć użycia innej dawki dla krótkotrwałej przyjemności. Gdy osoba cierpiąca na uzależnienie może spędzić 4-5 dni bez leku, należy przejść do tej metody usuwania pozostałości leków:

 1. Oczyszczanie przewodu pokarmowego. Wiedząc ile amfetaminy utrzymuje się we krwi (przez co najmniej 7 dni), lekarze od detoksykują zalecają zacząć od umycia żołądka i jelit. Akceptacja węgla aktywnego jako sorbentu, inscenizacja lewatywy solą i przemywanie nadmanganianem potasu w środowisku domowym lub szpitalnym wystarcza, aby złagodzić objawy.
 2. Przyspieszenie systemu wydalniczego. Pewni, ile amfetaminy przechowywano w moczu, lekarze twierdzą, że można ją usunąć 2-3 razy szybciej, jeśli jest ona odpowiednia do picia i otrzymywania diuretyków. Są to leki moczopędne, które stymulują pracę nerek i eliminują toksyny w naturalny sposób.
kompozycja amfetaminy

Amfetamina - efekty

Pogardzalne skutki stosowania narkotyków syntetycznych i przymusowej medycyny progresywnej, aby porzucić stosowanie i wycofać je z legalnej sprzedaży. Niestety, nie wszystkie procesy, które wywołuje, są odwracalne: przedawkowanie amfetaminy, jej regularne stosowanie, przyspiesza układ nerwowy człowieka i silnie stymuluje prawie wszystkie części mózgu. Nawet po odstawieniu leku trwa intensywne palenie wewnętrznych zasobów organizmu, zarówno umysłowych, jak i fizycznych. Pozostałe skutki stosowania amfetaminy obejmują:

 1. Rozerwanie nadmiaru energii . Narkoman ma nadpobudliwość, dlatego dosłownie nie może siedzieć w jednym miejscu dłużej niż przez 10-15 sekund.
 2. Zaciera zakres rzeczywistości . Poczucie nieustraszoności i nadmierna pewność siebie pozbawiają człowieka instynkt samozachowawczy i może doprowadzić do wypadku.
 3. Śmierć komórek mózgowych . Przedłużające się nadużycie staje się szkodliwe dla komórek istoty szarej: proces ich odnowy zwalnia, dzięki czemu niektóre części tego narządu mogą się samoistnie "wyłączyć". Są napady padaczkowe i drgawki, spontaniczna ślepota i głuchota.
skutki stosowania amfetaminy

34 lata - 40 lat

skutki stosowania amfetaminy

21 lat - 29 lat

skutki stosowania amfetaminy

29 lat - 31 lat

skutki stosowania amfetaminy

22 lata - 33 lata

skutki stosowania amfetaminy

45 lat - 54 lata

skutki stosowania amfetaminy

22 lata - 23 lata