W ciągu dziewięciu miesięcy kobieta przygotowuje się na pojawienie się okruchów, a w ostatnich okresach przychodzi moment, kiedy warto zadbać o rzeczy w szpitalu położniczym. Z reguły mnóstwo czasu przeznacza się na wszystko, co niezbędne dla dziecka, ale nie należy zapominać o wygodzie przyszłej matki.

Prosty szlafrok

Na pierwszy rzut oka szlafrok w szpitalu położniczym może zabrać absolutnie wszystko. Ale w praktyce tak przytulna i domowa garderoba w szpitalu może być zupełnie nieodpowiednia. Nic dziwnego, że istnieje cała branża odzieży dla przyszłych matek, oferując nam szatę do ciąży i laktacji. Oto kilka wskazówek, jak wybrać szlafrok do szpitala:

 • nie powinno być zbyt blisko, aby kobieta czuła się komfortowo i odprężyła;
 • Im mniej szwów na szlafroku, tym lepiej;
 • odmówić ubrania, które przewyższają talię lub brzuch, może prowadzić do zawrotów głowy i problemów z oddychaniem;
 • w zimie lepiej jest preferować mahr, więc ta tkanina dobrze się nagrzewa i wchłania nadmiar wilgoci po kąpieli;
 • odzież z szarego, bawełnianego lub lnianego nadaje się na gorący sezon;
 • Kupując "puszysty" szlafrok, należy go dotykać dłońmi, bez względu na to, czy produkt nie traci drzemki, czy może dostać się na skórę dziecka;
 • Pamiętaj, że przed porodem odwiedzasz biura USG i lekarza, więc zwróć uwagę na zapięcie;
 • Nie należy zabierać do szpitala zbyt długich i ciężkich płaszczy, lekarze będą stale monitorować stan pacjenta, a ten model może być bardzo niewygodny.

Szlafrok do pielęgnacji powinien być wybierany bardzo odpowiedzialnie, ponieważ weźmiesz okruchy w jego ramiona i przytulasz. Tkanina dla produktu powinna być tylko naturalna. Ponadto dziecko będzie w kontakcie z tkaniną, skóra przyszłej matki jest wystarczająco wrażliwa, a syntetyki mogą powodować alergie.

Szlafrok przeznaczony do ciąży i laktacji

Nowoczesny rynek odzieży dla kobiet w ciąży oferuje bardzo szeroki wybór ubrań na każdy gust i torebkę. Istnieje kilka podstawowych modeli, które najlepiej nadają się do szpitala i przyszłych zastosowań.

 1. Szlafroki dla kobiet w ciąży z suwakami. Jest to najwygodniejsza opcja, ponieważ bardzo łatwo ją rozpakować, a swobodny krój nie wstrzymuje ruchów. Bardzo często modele z zamkiem mają sznurek pod piersią, który jest tworzony przez draperie. Zatem żołądek nie jest napięty, klatka piersiowa jest zestresowana i pięknie ozdobiona, a jeśli to konieczne, będzie bardzo łatwo i szybko zdjąć taką szatę.
 2. Szlafrok z zapachem nie jest mniej popularny wśród młodych matek. Z reguły taki model jest uszyty z bawełny lub dzianiny, czasem weluru z wykończeniem. Szlafrok z zapachem jest zawsze obszyta dwiema dużymi wygodnymi kieszeniami, co jest bardzo potrzebne dla matki w ciąży lub karmiącej. Wygoda użycia opatrunku zapewnia szerokie rękawy w rękawach (nie powodują one ruchów ciężarnych kobiety) i łatwy dostęp do piersi - dzięki czemu można łatwo oderwać pasek i nakarmić dziecko.
 3. Szlafroki dla matek karmiących piersią z krótkim rękawem lub 3/4. Kiedy kobieta staje się matką, dostaje dużo pracy, a krótki rękaw w tym przypadku staje się bardzo wygodnym znaleziskiem. Kobieta wygląda elegancko i schludnie, a jednocześnie czuje się doskonale, wykonując domowe obowiązki. Dlatego eksperci zalecają posiadanie dwóch szlafroków na raz: jednego do prac domowych, a drugiego do odpoczynku z dzieckiem.
 4. Szlafroki dla kobiet w ciąży z kapturami. Takie ubranie może nie wpływać znacząco na komfort fizyczny kobiety, ale będzie spełniać wymagania estetyczne. Nie zapominaj, że nawet po urodzeniu dziecka kobieta pozostaje kobietą i chce wyglądać pięknie. Ponieważ modele z zamkiem błyskawicznym z kapturem są często szyte z delikatnego weluru z uroczymi nadrukami.
szlafrok w szpitalu położniczym 1szlafrok w szpitalu położniczym 2szlafrok w szpitalu położniczym 3
szlafrok w szpitalu położniczym 4szlafrok w szpitalu położniczym 5szlafrok w szpitalu położniczym 6
szlafrok w szpitalu położniczym 7szlafrok w szpitalu położniczym 8szlafrok do szpitala 9