Uważa się, że dredy - nie tylko stylowa fryzura, która pozwala wyróżnić się z tłumu, ale całą filozofię i styl życia. Osoby, które chcą dołączyć do subkultury "dreda", powinny skontaktować się z wykwalifikowanym mistrzem, jednak przy wsparciu przyjaciela pacjenta można zaplatać dredy w domu. Ta lekcja będzie jednak musiała poświęcić kilka dni.

Jak powstają dredy?

Istnieje wiele sposobów tworzenia dreadlocków, ale uznamy je za najbardziej skuteczne. Zaletą jest to, że włosy już od pierwszego dnia wyglądają tak, jak powinny być dredy.

To zajmie:

 • wosk do dredlów;
 • małe gumy i spinki do włosów;
 • grzebień grzebieniowy z grubymi zębami.
 1. Przed splataniem dredów należy umyć głowę i dobrze ją wysuszyć, dokładnie ją rozczesać. Nie używaj odżywki, balsamu ani oleju!
 2. jak zaplatać dredy 1
 3. Włosy podzielone są na osobne małe kwadraty o boku około 1,5 cm, a wykończony lęk ma większą średnicę, co należy wziąć pod uwagę. Wszystkie kwadraty powinny być takie same i lepiej jest ułożyć je w wzór szachownicy, aby uniknąć nieestetycznych łysiny. Rozpocznij oddzielanie pasm od tylnej części głowy, przesuwając się w stronę czoła. Między kwadratowymi sekcjami nie powinny pozostać luźne włosy. Pasemka są przymocowane do korzeni gumkami.
 4. jak zaplatać dredy 2
 5. W rzeczywistości tkackie dredy polegają na czesaniu: jedno pasmo jest brane (najlepiej dolne, guma musi być usunięta), a stos jest wykonywany, a drugą ręką zawinięcie musi być skręcone wokół osi - to zapewni najlepsze splątanie włosów. Potrzeba czasu, aby stworzyć jeden dreadloom, dlatego, jak zauważono na wstępie, warto być cierpliwym. Gdy włosy są zaczesane, włosy zaczynają błądzić po korzeniach w ciasnej opasce. Kontynuuj pracę jako grzebień, aż wszystkie skórki uzyskają taki wygląd. Gęstość uformowanej wiązki powinna być taka sama na całej jej długości. Tkaniu dredów towarzyszy trochę bólu, ale efekt, oczywiście, jest tego wart!
 6. jak zaplatać dredy 3
 7. U nasady dredy są przymocowane gumką, tak aby nie splatała się z sąsiadami. Końcówka dredlów jest również zabezpieczona gumką i bardzo mocno i nie możesz jej zdjąć przez następne dwa tygodnie.
 8. jak zaplatać dredy 4
 9. Wosk do tkania dredy nakładany na gotową uprząż, dzięki czemu narzędzie jest dobrze pochłaniane. Na tym etapie należy użyć suszarki do włosów - gorące powietrze pomoże woskowi lepiej pokrywać włosy.
 10. jak zaplatać dredy 5

Powyższe kroki powtarza się dla każdego pasma - w sumie powinno się 30-40 dreadów. Ta technologia ma zastosowanie tylko do włosów dłuższych niż 8 cm.

Jak dbać o dredy?

Pierwszy miesiąc po stworzeniu niezwykłej głowy do włosów nie można prać. Pozbądź się swędzenia pomoże rosół rumiankowy - ocierają skórę. Alternatywą może być chlorheksydyna. Nie możesz drapać głowy!

Miesiąc później, włosy powinny być umyte i upewnij się, że dokonasz korekty, w przeciwnym razie dredy staną się kudłate.

Późniejsza pielęgnacja polega na umyciu włosów szmatką lub mydłem. Przydatne jest wcieranie oleju łopoczącego w skórę głowy za pomocą ruchów masujących przez 15 minut. Mycie głowy dredami, jak pokazuje doświadczenie, jest skuteczne w herbacie hibiskusowej (paczka do miseczki z wodą) z dodatkiem cynamonu (1 łyżka).

Jako suchy szampon Popiół drzewny sprawdził się dobrze - jest wcierany w skórę głowy. To narzędzie pomoże w pierwszym miesiącu, gdy procedury wodne są przeciwwskazane.

Jak tkać dredy?

Rozwikłanie dredów jest bardzo bolesne, w tym przypadku 30-50% włosów jest nieuchronnie stracone. Pozostałe włosy będą wymagały intensywnej odbudowy za pomocą masek i olejków.

Musisz zacząć rozwiązywać dredy z końcówki - to pomoże ci z widelcem lub hakiem szydełkowym. Jeśli uprząż jest bardzo ciasna, możesz ją zmoczyć gorącą wodą i kontynuować "czesanie" za pomocą haka lub widelca. Jeśli nie ma wystarczającej cierpliwości, dredy można odciąć: nowa fryzura w formie krótkiego "jeża" to równie ciekawy eksperyment!