Chmiel od czasów starożytnych wykorzystuje swoje właściwości wzmacniające dla włosów. W starożytnym Rzymie używano go w postaci różnych nalewek, masek i innych środków. Chociaż chmiel jest najczęściej używany wytwarzanie piwa , Maska wzmacniająca z niego okazuje się po prostu wspaniała.

Szyszki chmielu na włosy

Aby użyć chmielu do wzmocnienia włosów, najpierw suszy się w cieniu. Ta procedura jest wykonywana dokładnie zanim zaczynają pękać uderzenia z suchości. Aby ułatwić użytkowanie, szyszki chmielowe są często prasowane i umieszczane w kompaktowych pojemnikach. Ten sposób przygotowania chmielu do użycia można przeprowadzić w domu.

Włosy chmielowe to rodzaj ratownika, ponieważ jego niesamowite właściwości mają pozytywny wpływ. Chmiel ma działanie terapeutyczne na mieszki włosowe, chroniąc je przed nadmiernymi uszkodzeniami i stratami. Różne napary chmielowe mają działanie bakteryjne, które przyczynia się do niszczenia istniejących bakterii. Zdarzają się przypadki, gdy problematyczne włosy są takie ze względu na brak zdrowej skóry głowy. Wtedy olej z chmielem na włosy będzie użyteczny, ma działanie uspokajające i bakteryjne.

Chmiel - użyteczne właściwości włosów

Ekstrakty i napary z chmielu są od dawna szeroko stosowane w kosmetologii. Obecnie wiele różnych masek do włosów produkowanych jest na bazie chmielu, roztworów do mycia głowy, różnych kremów i wielu innych. Chmiel używany do włosów obfitych opad i łysina. Aby to zrobić, możesz użyć:

  1. Specjalny wywaru (można przygotować w domu) do codziennego płukania głowy. Takie leczenie może być prowadzone kursy. Dzięki temu bulionowi, jeśli jesteś właścicielem ciemnych loków, twoje włosy uzyskają piękny odcień. Do tego potrzebujesz: 2 łyżki. l szyszki są napełnione 1 litrem wody. Mieszanina staje się powolnym ogniem. Gotuje się przez 20 minut. Napięte.
  2. Maseczki na włosy , gotowane w domu lub kupione w aptece. Tak więc, w domu można gotować następujące: 1 łyżka. Łyżka szyszek chmielu z 1 szklanką wrzącej wody. Aby ostygnąć. Następnie wetrzyj maskę w skórę głowy.
  3. Nalewka z szyszek chmielu jest wcierana zewnętrznie do korzeni włosów. Aby przygotować wziąć proporcje szyszek chmielu 1:10 i wody. Nalegać przez cały dzień.
  4. Olej na bazie szyszek chmielu, aby wzmocnić wzrost włosów. Przed użyciem jest ogrzewany, a następnie nakładany na całej długości.