Wełna kóz tradycyjnych ras nie jest miękka, dlatego do produkcji przędzy wykorzystuje się wełnę zwierzęcą z rasy Angora. Przędza owiec kożuszka jest materiałem naturalnym o wyjątkowych właściwościach. Nie wiadomo jeszcze, gdzie hodowano kozę rasy Angora, ale biolodzy sugerują, że Turcja jest miejscem narodzin tych zwierząt. Materiał ten jest wykorzystywany do produkcji różnego rodzaju ubrań, ale najbardziej popularne i popularne są puszyste szale wykonane z koziej skóry, które są niewiarygodnie lekkie i dają przytulne ciepło ich właścicielom.

Chusty na kózach1Goat Down Shawls2Goat Down Shawls3
Właściwości kozła

Produkty puchowe od kozy są bardzo lekkie, mają właściwości higroskopijne i hipoalergiczne. Jest to rodzaj przędzy wykorzystywanej przez mistrzów z Orenburga do robienia pysznych szali, które są poszukiwane daleko poza granicami Rosji. Puchowy szal jest praktycznym dodatkiem, zręcznie zszywanym dla kobiet, które preferują ciepło i wygodę. Nic dziwnego, że kozia włóczka nosiła nazwę "miękkie złoto".

Kozi puch jest praktycznie lekarstwem, ponieważ pochłania nadmiar wilgoci, ma niską przewodność cieplną. Ze względu na to ciepło wytwarzane przez organizm gromadzi się pod produktem, nie rozpraszając na zewnątrz. Ponadto nici te zawierają lanolinę. Jest on zawarty w prawie wszystkich lekach stosowanych w leczeniu alergii i stanów zapalnych. Kobieta, która nosi kozły strój nie tylko czuje się komfortowo, ale może też pozbyć się bólu mięśni.

Praktyczne akcesoria

Dziś autentyczne puszyste szale powracają w modzie. Są doskonałą alternatywą dla chusty i żartować . Szaliki w różnych kolorach można nosić z futrami i płaszczami, tworząc rzeczywiste obrazy. W biurze i innych pomieszczeniach, które są słabo ogrzewane, zamiast ciepłego swetra lub kardigan można użyć chusteczkę.

Zalety przędz kozich obejmują możliwość wyboru ich grubości i gęstości. Puchowa chusteczka może być nieważka i półprzezroczysta, jak powietrzna pajęczyna i gęsta, ciepła. W każdym przypadku takie produkty będą elastyczne, sprężyste i elastyczne przez wiele lat.

Materiał stworzony z puchu Angory ma naturalny kolor. Tradycyjne kolory to czarny, szary, biały i ich odcienie. Ale dzięki nowoczesnym technologiom możliwe jest farbowanie produktów wykonanych z przędzy w różnych kolorach.

Koza Shawls4Goat Down Shawls5Puchowe chusty z koziej skóry
Puchowe chusty z koziej skóry 7Puchowe chusty z koziej miazgi 8Puchowe chusty z koziej miazgi 9
Puchowe chusty z koziej skóry 10Puchowe chusty z koziej skóryKoza Shawls12