Deser - danie, które zapisuje posiłek, tworząc szczególnie przyjemne doznania smakowe. Często desery to różne przysmaki i słodkości. Jednak słodycze w nadmiernych ilościach nie są pomocne, szczególnie dla tych, którzy dbają o odchudzanie, ponieważ cukry przyczyniają się do przybierania na wadze (co prowadzi do innych nieprzyjemnych konsekwencji dla organizmu). A jednak taki stan rzeczy nie jest powodem do odrzucania deserów.

Jak gotować desery dietetyczne?

Receptury tych dietetycznych deserów mogą być zalecane zarówno do odchudzania, jak i po prostu dla zdrowe odżywianie w tym dzieci.

Podstawowe zasady gotowania dietetycznych deserów:

  • zignorować lub zminimalizować "krótkie" węglowodany (w tym cukier lub rafinowaną fruktozę);
  • staramy się unikać połączenia "krótkich" węglowodanów z tłuszczami.

Produkty mleczne, na przykład: śmietana, kwaśna śmietana, naturalne niesłodzone, jogurt i twarożek - doskonała podstawa zdrowych dietetycznych deserów.

Odnośnie zawartości tłuszczu w produktach mlecznych: zgodnie z ostatnimi badaniami naukowymi uważa się za błędne przypuszczenie, że lepiej jest stosować produkty mleczne o minimalnej zawartości tłuszczu do gotowania dietetycznych produktów spożywczych (między innymi, są one zazwyczaj obrzydliwe do smaku). Używaj produktów mleczarskich o średniej zawartości tłuszczu, bez żadnych dodatków smakowych i innych dodatków chemicznych.

Dietetyczne desery z twarożku

Do przygotowania dietetycznych deserów z twarogu można polecić dwa podstawowe sposoby przygotowania:

  • Metoda "na zimno", to znaczy mieszanie twarogu z innymi produktami mielonymi bez dalszej obróbki cieplnej;
  • zapiekanki gotowane na bazie twarożku z różnymi wypełniaczami smakowymi i teksturowymi.

Deser z twarogu - przepis

Składniki:

  • twarożek o średniej zawartości tłuszczu - 200 g;
  • suszone owoce (suszone morele, rodzynki, suszone śliwki itp.) - około 100 g;
  • orzechy posiekane.

Gotowanie

Jeśli ser jest raczej suchy, dodaj trochę kwaśnej śmietany lub śmietanki lub niesłodzonego jogurtu. Suszone owoce należy gotować na parze we wrzącej wodzie przez 10-15 minut, następnie spuścić wodę, ponownie spłukać zagotowaną wodą. Ze śliwek usuń kości, suszone morele i suszone śliwki. Dodaj suszone owoce do twarogu deser z dyni masa i mix. Jeśli chcesz słodki, dodaj 1-2 łyżki stołowe. łyżki naturalnego miodu z kwiatów. Zamiast sezonu suszone owoce dodaj świeże owoce i jagody do deserów z twarogiem.

Aby ugotować zapiekankę, używamy tej samej mieszanki twarogowej, tylko wykluczamy miód z jego składu (tworzy on toksyczne związki podczas obróbki cieplnej). Do testu zaliczamy 1-2 kurze jaja, trochę pszenicy lub płatków owsianych i / lub płatków nasączonych mlekiem. Przed napełnieniem mieszanki maseczką do pieczenia posmaruj ją masłem. Piec w piekarniku przez 25-35 minut w temperaturze około 200 stopni C.