Jeśli lubisz gotować, to bez wątpienia masz dużo sprzętu kuchennego, który pomaga przygotować smaczne i zdrowe potrawy. Pośród tych "pomocników" nie można nazwać podzielonymi naczyniami do pieczenia. Zostały one zaprojektowane w celu wygodniejszej ekstrakcji gotowego produktu.

W dzisiejszych sklepach istnieje ogromny wybór różnego rodzaju form podziału. Jak wybrać dokładnie taką formę, jakiej potrzebujesz? Dowiedzmy się!

Jakie są podzielone formy do pieczenia ciast?

Główną różnicą między dzielonymi formami jest możliwość rozłożenia na dwie części. Takie formy są bardzo wygodne do podawania niektórych potraw do stołu - produkt nie musi najpierw zostać usunięty z formy, a następnie przeniesiony do innego naczynia: po prostu usunąć boki i ciasto, ciasto lub zapiekanka pozostaje na dole. Dzięki temu powierzchnia naczynia nie pęka i nie pęka, co jest całkiem możliwe przy nierozważnym usunięciu ze zwykłej wysokiej formy.

Z reguły zdejmowana miska do pieczenia wygląda tak: na boku znajduje się zamek, który należy otworzyć, a następnie produkt można łatwo odłączyć na dwie części - boczną i dolną. Jedynym zastrzeżeniem jest to, że przed otwarciem formy pożądane jest ostrożne oddzielenie ciasta od ścian naczynia za pomocą drewnianej lub silikonowej szpatułki, aby nie uszkodzić integralności naczynia. Kupując taką odpinaną formę nie należy się martwić, że otworzy się ona podczas przygotowywania potrawy - jest to wykluczone ze względu na specjalną konstrukcję zamka.

Formy rozszczepione są zwykle wykonane z aluminium lub stali węglowej z powłoką nieprzywierającą. Dlatego mają pewne zasady działania: na przykład nie mogą być używane do kuchenki mikrofalowej, gazowej, elektrycznej lub innej, ale tylko do piekarnika. Ponadto formy powlekane należy prać bez użycia twardych gąbek lub ściernych środków czyszczących.

Korzystaj z odpinanych formularzy i ich sekretów. Tak więc wielu narzeka, że ​​forma przecieka, jeśli wlejesz do niej ciasto. Można tego uniknąć, jeśli dno jest wstępnie ułożone z pergaminem lub specjalnym papierem do pieczenia.

Jeśli chodzi o rodzaje podzielonego bakeware, są one następujące:

 1. Runda - najbardziej popularna forma, ponieważ tradycyjnie ciasta i herbatniki są pieczone na okrągło.
 2. Zdejmowany talerz do pieczenia 1
 3. Kwadratowy lub prostokątny - zwykle takie podzielone naczynie do pieczenia ma zaokrąglone rogi.
 4. Zdejmowana miseczka do pieczenia 2
 5. Wykonane w kształcie serca i innych postaci. Mogą być stosowane nie tylko do pieczenia, ale także do nadawania specjalnej postaci sałatkom, wielowarstwowym żelom itp.
 6. Zdejmowana miseczka do pieczenia 3
 7. Tall - na ciasta wielkanocne.
 8. Zdejmowane naczynie do pieczenia 4
 9. Długi - do pieczenia chleba. Wiele gospodyń domowych woli dzisiaj piec domowy chleb, zwykły lub z dodatkami. Ale nie jest to zbyt wygodne, aby wydostać się z powszechnej uniwersalności ze względu na dużą masę i charakterystyczny kształt chleba. Pamiętaj, że kupując ten formularz, możesz w nim gotować i inne rodzaje pieczenia, a nie tylko chleb.
 10. Zdejmowana miseczka do pieczenia 5
 11. Formy z kilkoma dnami - oprócz zwykłej płaskiej powierzchni dolnej, można również zastosować dno z otworem. Ta pojemność jest zwykle używana do pieczenia babeczek.
 12. Zdejmowana miseczka do pieczenia 6
 13. Zwykły okrągły kształt jest często wyposażony w wygodną plastikową lub silikonową pokrywkę. Może pokryć pieczenie w piekarniku, jeśli już zaczerwieniła się od góry, ale nadal jest wilgotna w środku.
 14. Zdejmowana miseczka do pieczenia 7
 15. Formularze są w różnych rozmiarach. Najbardziej popularną wśród hostess jest podzielona płyta do pieczenia o średnicy 18, 24 i 30 cm.
 16. Zdejmowana miseczka do pieczenia 8
 17. Możesz również kupić cały zestaw wyjmowanego pieczenia, o innym kształcie lub średnicy. Może to być doskonała opcja na urodziny, ślub, 8 marca lub święta Nowego Roku.
 18. Zdejmowany talerz do pieczenia 9