Wanna z hydromasażem, jacuzzi coraz częściej pojawia się w mieszkaniach i domach. Nowoczesne urządzenie zapewnia przyjemny pobyt i zabiegi masażu, dzięki czemu można doskonale odpocząć po ciężkim dniu.

Obecnie dostępne do sprzedaży są wanny do hydromasażu o różnych rozmiarach i konfiguracjach. Podejmując decyzję o zakupie jacuzzi, powinieneś przejść od wielkości własnej łazienki, a także wziąć pod uwagę przestrzenne możliwości pomieszczenia.


Standardowe rozmiary jacuzzi

Znaczna część mieszkań ma małą łazienkę, dlatego biorąc pod uwagę realia życia, wybór należy zatrzymać na prostokątnym jacuzzi, identycznym ze zwykłą łazienką. Takie urządzenie montuje się wzdłuż jednej ze ścian i ma standardowe wymiary 180 cm x 80 cm. Wymiary wanny z hydromasażem pozwalają na wykonywanie zabiegów wodnych, nie tylko siedzących, ale również rozkładanych.

Wymiary jacuzzi 2Wymiary jacuzzi 3

Jacuzzi mały rozmiar

Czasami właściciele małych apartamentów z prysznicem zainstalowanym w łazience marzą o jacuzzi. W takich przypadkach wygodnie będzie zainstalować mniejszą wannę jacuzzi, w której można odpoczywać podczas siedzenia. Zwykle długość takiego produktu wynosi od 130 do 150 cm, szerokość 70 cm, ale wysokość fontanny spa jest większa niż w przypadku "leżących" urządzeń i wynosi około 100 cm. "Jacuzzi" jest również pokazane dla niektórych chorób serca i jest bardziej odpowiednie dla ludzi z niepełnosprawnościami.

Jacuzzi size4Wymiary jacuzzi 5

Rozmiary jacuzzi w rogu

Najbardziej wygodne są kątowe wanny z hydromasażem, które uwzględniają między innymi główne cechy anatomiczne ludzkiego ciała. Wysokość jacuzzi, jak standardowa prostokątna wanna. Pozostałe wymiary można wybrać w zależności od pokoju. Wymiary narożnego jacuzzi dla domu są różne: od 140 cm x 140 cm do 180 cm x 180 cm, a kształt sprawia, że ​​korzystanie z łazienki jest bardziej ekonomiczne.

Wymiary jacuzzi 6Wymiary jacuzzi 7

Wymiary jacuzzi dla dwóch osób

Rozwiązanie naroża wirowego jest również stosowane w wannach dla dwóch osób. W narożnej wannie z hydromasażem o wymiarach od 150 cm x 150 cm znajdują się dwa zagłówki. Jeśli pozwala na to powierzchnia łazienki, można umieścić w niej jacuzzi o innym kształcie: wydłużonym prostokątnym, kwadratowym, okrągłym. Doskonałym rozwiązaniem dla romantycznych natur jest asymetryczna wanna z jacuzzi dla dwojga.

Wymiary jacuzzi 8Wymiary jacuzzi 9

Duże jacuzzi może pomieścić od 3 do 10 osób. Powinno to jednak uwzględniać charakterystykę techniczną budynku, ponieważ waga takich wanien, zwłaszcza jeśli jest wykonana z żeliwa, wraz z urządzeniami do hydromasażu i wodą przekracza tonę.

Wymiary jacuzzi10Wymiary jacuzzi 11