Niezależnie od tego, ile razy zajrzysz do lodówki i czegokolwiek nie dostaniesz, nie będziesz w stanie rozwiązać problemu w ten sposób. Faktem jest, że często obecność problemu uzależnia nas od jedzenia. Próbujemy "pochwycić" nasz żal, wypełnić pustkę w duszy, przezwyciężyć niepokój. Dopiero teraz ta metoda jest nieskuteczna, "zadowolenie z życia" jest niezwykle krótkie, a wynik grozi otyłością. Psychiczna zależność od żywności nie jest zdaniem, można pozbyć się tej słabości, najważniejszą rzeczą jest wiedzieć jak.


Traktujemy przyczynę, a nie chorobę

Uzależnienie od żywności, jak już stwierdziliśmy, ma charakter psychologiczny. Kiedy dusza jest niespokojna, boimy się czegoś, nie potrafimy rozwiązać żadnego problemu, brakuje nam radości, a potem dochodzimy do lodówki, w nadziei, że będziemy lepsi. Być może zjedzone wiadro z lodami sprawi nam przyjemność, pomoże na chwilę zapomnieć o problemie, ale szczęście nie potrwa długo. Zdrowie fizyczne i psychiczne to zupełnie inne pojęcia. Oczywiście jeden zależy od drugiego, istnieje ścisły związek między nimi. Jednak zdrowie psychiczne ma większy wpływ na zdrowie fizyczne. Innymi słowy, jakie mamy myśli - pozytywne lub ciągłe negatywne i apatia - nasze ciało jest w tym samym stanie. Niestety, ale pełny żołądek nie uczyni nas optymistą, samo to nie wystarczy.

Doświadczony psycholog wie, jak wygrać, pokonać swoją zależność od jedzenia. Specjaliści o tym profilu studiują przyczyny zaburzeń emocjonalnych. Leczenie opiera się nie na lekach, ale na słowach, na analizie psychologicznej osoby. Znalezienie przyczyny "choroby", dając obiektywną ocenę (widok boczny), sugerując alternatywne rozwiązania problemu - jest to pewny sposób na pozbycie się szkodliwego uzależnienia. Gdy tylko zrozumiesz swój problem, spójrz na "wroga w twarz", przejdź do jego rozwiązania, a twoje przygody do kuchni zatrzymają się. Tak czy inaczej, uzależnienie od żywności wymaga leczenia. Jeśli chcesz samodzielnie poradzić sobie z chorobą, możesz wypróbować następujące rzeczy:

  1. Oceń swoje życie. Spójrz na siebie z zewnątrz i przeanalizuj swoje życie. Jak bardzo jesteś zadowolony z siebie, swojej pracy, swojego osobistego życia. jak pokonać uzależnienie od żywności Wszystko to lepiej pisać na papierze.
  2. Napisz, co chciałbyś zmienić w swoim życiu, dodaj, zapomnij. Napisz swoje cele, pragnienia.
  3. Zaproponuj rozwiązania swoich problemów, realizację celów i pragnień, zadania do pisania.
  4. Ustaw przedział czasu dla każdego zadania i zacznij podążać za swoim planem.

Nigdy nie jest za późno, aby coś zmienić w swoim życiu. Dopóki istnieją siły i aspiracje, podczas gdy krew bije w żyłach, trzeba żyć. Zmień swój stosunek do życia, doceń to, co masz i staraj się być lepszym.