Żyjemy w czasach emancypacji, niegdyś prawa kobiet do równości. Ale piękna połowa ludzkości, niezależnie od męskich stanowisk i pensji, prawa do wyboru, własnego zdania, nie chce przestać dbać o siebie. Fakt, że kobiety monitorują swoje zdrowie jest niezaprzeczalny, wygląd jest znacznie bardziej skrupulatny niż mężczyzn (przynajmniej ich większość). Tak więc przy wyborze zawody Decydujący argument może nie być marzeniem dzieci, nie atrakcyjnymi wynagrodzeniami, ale szkodliwością zawodu.

Jako dziecko marzyła o byciu astronautą ...

Pierwszą rzeczą, która przychodzi do głowy, gdy wspomina się o szkodliwej pracy, są kopalnie, przemysł chemiczny, piloci myśliwscy, strażacy, saperzy itp. Nie będziemy się spierać, że te zawody zasługują na zajęcie miejsca na takiej liście, ale jeśli zstąpisz z nieba na ziemię i ocenisz niebezpieczeństwo prawdziwych zawodów, które większość kobiet często zajmuje, obraz natychmiast się zmieni.

Nie zakurzona praca sekretarki

Londyńscy naukowcy po długich badaniach, obserwacjach, badaniach stworzyli listę szkodliwych zawodów kobiecych w XXI wieku. Jednym z najbardziej szkodliwych było dzieło sekretarza. "Mielibyśmy twoje zmartwienia" - mówisz, jeśli nie jesteś sekretarką.

Sekretarz lub kobieta, która codziennie zajmuje się korespondencją, dokumentami i zestawem słów na klawiaturze, są w większości eksponowani na syndrom tunelu. Jest to choroba, która powoduje drętwienie nadgarstków, pulsujący ból, mrowienie. Jeśli nie zwrócisz się o pomoc lekarską w odpowiednim czasie, możliwe jest dotarcie do chirurgicznego skalpela.

Piękna i ekscytująca stewardesa

Wiele dziewcząt marzy o zostaniu stewardesami od dzieciństwa: każdego dnia nowy kraj, piękny mundur, obcokrajowcy ... Ale, po przemyśleniu tego, dość łatwo jest rozpoznać niebezpieczeństwo tej pracy (i to nie jest sprawa spadających samolotów). Po pierwsze, jest to naruszenie opóźnienia w ruchu lotniczym ze względu na ciągłą zmianę stref czasowych. Po drugie, naruszenie aparatu przedsionkowego ze względu na działanie grawitacji, ciśnienia, ozonu. Plus - promieniowanie, szkodliwe składniki paliwa, stałe drgania, hałas silnika.

Choroba nauczyciela

Nauczyciel, oprócz kłopotów z dziećmi, jest oczywiście podatny na choroby strun głosowych. Bardzo często nauczyciele tracą głos - czasowo lub nawet na stałe, cierpią na chroniczne zapalenie migdałków, zapalenie oskrzeli. Stałe napięcie strun głosowych prowadzi nawet do powstawania guzów w gardle. Co gorsza, nauczycielka palenia. Lekarze od dawna wiedzą, że palenie w połączeniu z nawykiem dużo mówienia, a zwłaszcza mówienie podczas palenia, czasami zwiększa ryzyko rozwoju raka gardła.

Sprzedawca

I na koniec jedna z najczęstszych chorób kobiet - żylaków nóg. W strefie największego ryzyka, konsultanci ds. Sprzedaży, którzy byli na nogach przez cały dzień, Niebezpieczne zawody kobiet1 a nie w kapciach, ale w butach z obciętymi obcasami. W końcu - obrzęk Nogi są odrętwiałe, obolałe, a jeśli utrzymują się z pewną częstotliwością, żylaki nie potrwają długo.

Jakie jest rozwiązanie, ty decydujesz. Czy powinienem poświęcić swoje życie profesji, która cię okaleczy? Czy warto zrezygnować ze snu tylko z powodu szansy na kalectwo? W każdym razie, bycie sekretarką i od czasu do czasu wykonywanie szczoteczek gimnastycznych jest o wiele bezpieczniejsze i bardziej niezawodne niż bycie strażakiem, niezależnie od tego, jak wiarygodny i ognioodporny byłby ich strój ochronny. A żeby być stewardesą, jeśli marzyłeś całe swoje życie o długich podróżach, jest o wiele przyjemniej i wygodniej niż marzenie o oceanach siedzących na sofie. Nikt nie da ci jasnej odpowiedzi. Ale najlepszą radą jest znać zasięg wszystkiego i monitorować swoje zdrowie, ponieważ profilaktyka jest znana jako najlepsze leczenie.