Pod koniec lata arbuzy i melony stają się głównymi elementami menu, zarówno w święta, jak iw dni powszednie. A jeśli w codziennym menu owoce można po prostu podzielić na plasterki, to przy okazji imprezy można pokazać kreatywność i wykorzystać pomysły na wycinanie arbuza i melonów na świątecznym stole, na które zdecydowaliśmy się poświęcić ten materiał.

Jak pięknie pokroić arbuz i melon?

Zacznijmy od najprostszej techniki - kręconego cięcia. Aby przełożyć ten pomysł na rzeczywistość, nie jest konieczne stosowanie wyrafinowanych technik. rzeźba , po prostu zaopatrz się w kawałki wszystkich kształtów i rozmiarów, które są sprzedawane w cukierniach.

Aby uzyskać piękny plaster arbuza i melona, ​​można użyć standardowych sadzonek stalowych w postaci gwiazdek, serc lub kwiatów, lub można kupić sadzonki w formie liter alfabetu i rozłożyć nazwiska gości z wyciętych kawałków, przeciągając każdą z liter owocowych na szpikulcu.

Jak pięknie pokroić arbuz i melon 1Jak pięknie pokroić arbuz i melon 4

Możliwe jest nadanie miąższu owoców pięknego kształtu bez udziału specjalnych sadzonek o wyhaftowanych kształtach, ale tylko posługiwanie się małą łyżeczką do lodów. Przy jego pomocy można wycinać małe kulki z melona i arbuza, a następnie składać je w porcje, umieszczać we wspólnym naczyniu, schować kochanie , sok z cytryny i miętę lub koktajle jako uzupełnienie, napełnianie piłek ulubionymi napojami.

Jak pięknie pokroić arbuz i melon 2Jak pięknie pokroić arbuz i melon 5

Cięcie arbuza i melona będzie wyglądało spektakularnie, jeśli podasz go w pustym arbuzie. Ostrożnie obierając miąższ i dzieląc go na kawałki o dowolnym kształcie i rozmiarze, wymieszaj go z plasterkami melona i wrzuć z powrotem do skórki arbuza, pięknie obcinając krawędzie nożem. Skórka ze skórki arbuza może być falista, ząbkowana lub ukośna, a następnie delikatnie wyciąć dno otrzymanej miski, aby była stabilna.

Jak pięknie kroić melona i melona 3Jak pięknie kroić melona i melona 6

Jeśli planujesz serwować owoce na przyjęciu dla dzieci, nadaj kształt każdemu zwierzęciu do miski arbuza lub wytnij buźkę.

Jak pięknie kroić melona i melona 7

Jednym z najnowocześniejszych sposobów podawania plasterek owoców z arbuzem i melonem jest zrobienie ciasta. Całkiem dobrze, z kawałków świeżych owoców można łatwo zaprojektować prosty tort owocowy. Oddzielny obrany melon i miąższ arbuza na równe warstwy, a następnie złożyć je na stos, na przemian i rozprowadzając z każdą bitą śmietaną. Udekorować taki niezwykły deser owocowy może być dodatkową ilością śmietany, jagód, cukru pudru lub pachnących zieleni, na przykład mięty.

Jak pięknie pokroić arbuz i melon 8