Krzesełko jest wygodnym i wielofunkcyjnym wynalazkiem, znacznie ułatwiającym karmienie dziecka. Jeśli Twoje dziecko już nauczyło się usiąść, czas wejść w jego dietę. pierwsza przynęta - czas kupić taką przydatną rzecz. Spośród wszystkich niuansów zakupu, w szczególności tych związanych z cechami krzesełka, należy zwrócić uwagę na pokrycie.

Czy potrzebuję przykrywki na krześle do karmienia?

Okładka na krzesełku jest potrzebna z co najmniej dwóch powodów:

  1. Pierwsze eksperymenty dziecka z jedzeniem zawsze kończą się niepowodzeniem. Każdemu posiłkowi towarzyszy szerzenie się samego siebie i wszystkiego dookoła. Niemożliwe jest całkowite zabezpieczenie miejsca odżywiania się od wciąż nieudanych działań dziecka, ale realistycznym rozwiązaniem jest skrócenie czasu poświęcanego na czyszczenie. W tym celu zaprojektowano zdejmowaną pokrywę na krzesełku. Zapinany jest za pomocą specjalnych opasek i / lub gumek, a jeśli to konieczne, można go łatwo zdjąć i wyprać, a nawet jeśli futerał jest wykonany z tkaniny, można go również prasować. Najczęściej producenci wolą wyposażyć swoje krzesła w pokrowce z ceraty, są one wygodniejsze w użyciu niż tkaniny, nie trzeba ich myć, wystarczy wytrzeć wilgotną szmatką.
  2. Krzesło do karmienia trudno sobie wyobrazić bez osłony. Sprawia, że ​​wygodniej jest siedzieć na krześle, jest mało prawdopodobne, że dziecko będzie chciało usiąść na gołym plastiku lub drewnie.

Bardzo potrzebna jest pokrywa na krześle do karmienia. Oczywiście możesz spróbować położyć trochę szmatki, ale jak pokazuje praktyka, jest to bardzo niewygodne z powodu zmoczenia i skradania się.

Gdzie kupić pokrowiec na krzesełko?

W komplecie z nowoczesnymi modelami wysokie krzesełka , z reguły dostarczana jest pokrywa. Co więcej, produkty niektórych producentów mają możliwość uzyskania drugiego zapasowego.

Jeśli jednak do modelu krzesła, które wybrałeś, okładka nie jest dostarczona, możesz:

  1. Kup specjalistyczny lub internetowy pokrowiec sklepu dla tego samego lub innego odpowiedniego modelu. Firmy o ugruntowanej pozycji z reguły dają możliwość takiego zakupu. Tak więc, aby kupić okładkę na krzesełku dla Chicco, wystarczy skontaktować się z centrum serwisowym lub sklepem firmowym, wybrać okładkę zgodną z modelem fotela i dokonać tam zakupu.
  2. Zszyj go w lokalnym atelier, nie zapominając najpierw o wskazaniu pokładu na wymiary siedziska lub po prostu na zdjęcie krzesła. Dziś bardzo często praktykuje się usługę krawiecką na wysokie krzesełko na zamówienie. Jest to bardzo wygodne, ponieważ czasami trudno jest znaleźć produkt na konkretne krzesło w sklepie.

Częściej zdarza się sytuacja, gdy stara okładka krzesła jest pęknięta (jeśli jest z ceraty) lub nie myje się (jeśli jest wykonana z tkaniny) i istnieje potrzeba aktualizacji krzesła. W takim przypadku możesz wykonać jedną z powyższych czynności.

Jak wybrać osłonę na krześle do karmienia?

Nie ma jasnych wytycznych dotyczących wyboru zdejmowanej pokrowca na krzesła. pokrycie siedzenia Wybierz produkt na podstawie własnych pragnień i preferencji:

  1. Zwróć uwagę na kolor. Lepiej jest, jeśli jest to obudowa kolorów o jasnych kolorach.
  2. Pokrowce szyte są z tkaniny, wodoodpornej tkaniny i ceraty. Sklejone są łatwe w użyciu, są łatwe do czyszczenia z brudu. Ale w takim przypadku tył niemowlęcia się poci, a czasami, aby uniknąć pocenia, trzeba nałożyć na niego więcej materiału.
  3. W szyciu używa się wypełniacza, najczęściej sinteponu lub piankowej gumy. Pierwszy i drugi doskonale nadają się do pokrowca na krzesełko.
  4. Jeśli wybierzesz pokrycie z tkaniny, preferuj produkty wykonane z naturalnej bawełny.