Istnieje wiele różnych chorób, które powodują kaszel. Większość z nich jest zwykle związana ze zmianami górnych dróg oddechowych. Zdarzają się przypadki, gdy dziecko ma kaszel przed wymiotami. Nie jest konieczne panikowanie w tym samym czasie, jest dość powszechne w dzieciństwie, u dorosłych jest znacznie mniej powszechne. Jest to związane z bliskością gagu i kaszlu u dzieci. Kaszel może być spowodowany przez takie powszechne choroby jak przeziębienie i zapalenie oskrzeli. Krztusiec jest również przyczyną tego kaszlu. Pomimo tego, że kaszel z wymiotami nie jest tak niebezpieczny, jak choroby zakaźne, które go spowodowały, a ewentualne komplikacje mogą być niebezpieczne, jeśli nie uciekają się do szybkiego leczenia.

Możliwe przyczyny kaszlu wymiotów u niemowląt

  1. Przed wizytą u lekarza, możesz spróbować ustalić przyczynę dziecka, które wymiotowało po kaszlu, na podstawie objawów. Najpierw należy wykluczyć krztusiec. Można go łatwo rozpoznać po charakterystycznym dźwięku wydanym przez pacjenta pod koniec kaszlu. Kaszel z powodu krztuśca pojawia się z reguły nie natychmiast, ale dopiero po pewnym czasie (10-14 dni), po tym, jak dziecko przeszło przeziębienie lub ostrą infekcję wirusową układu oddechowego. Kaszel każdego dnia zwiększa się, zwiększa, staje się napadowy i dochodzi do wymiotów. Ale w każdym przypadku, wszystkie diagnozy własne, są tylko przypuszczeniami bez potwierdzenia ich odpowiednich analiz (pobieranie śluzu, badanie krwi).
  2. Z wyjątkiem kaszlu, najbardziej prawdopodobna przyczyna takiego kaszlu może służyć jako przeziębienie lub przeziębienie. Początkowo dziecko wydaje się głupie, gorączkowe, kaszel, który później zamienia się w kaszel z wymiotami. Może to nastąpić pod nieobecność prawidłowego i terminowego leczenia dziecka, co przyczynia się do rozwoju zapalenia oskrzeli. Istnieje pewna trudność w wykryciu zapalenia oskrzeli, ponieważ niektórzy pediatrzy są czasami zdezorientowani, kiedy słuchają dziecka, flegma z chrypką. Nie zalecają odpowiedniego leczenia w odpowiednim czasie, w wyniku którego rozwija się zapalenie oskrzeli.
  3. Inną częstą przyczyną takiego kaszlu u dziecka może być tylko zasmarkany nos. Ponieważ małe dziecko nie zawsze udaje się wydmuchać smark do końca i część śluzu spływa po tylnej ścianie, a jego część połyka. W rezultacie kumuluje się, a ciało próbuje pozbyć się śluzu, w tym przypadku ataku kaszlu, powodującego wymioty u dziecka. Należy zauważyć, że nie we wszystkich przypadkach nos powinien płynąć, gdy przyczyną wymiotów jest śluz. Nos może po prostu puchnąć bez zwykłego zapalenia błony śluzowej nosa.
  4. Zdarzają się przypadki, gdy różne reakcje alergiczne wywołują kaszel przed wymiotami u dziecka. Może być uczulony na chemikalia domowe, niektóre rośliny, zwierzęta, leki i wiele innych. Ale to z reguły występuje u dzieci, które mają dziedziczną predyspozycję do alergii.
Leczenie

Jeśli masz objawy przeziębienia u dziecka, a zwłaszcza kaszel z wymiotami, nie zwlekaj kaszel z wymiotami i postaraj się rozwiązać problem sam. Aby uniknąć komplikacji, lepiej zapewnić doświadczonych profesjonalistów. Dokładnie ustalą diagnozę i zalecą konieczny przebieg leczenia. Ale zanim zdążysz skonsultować się ze specjalistami, możesz uciekać się do sprawdzonych popularnych metod, na pewno nie zaszkodzą dziecku. Pomaga w takich chorobach, gorącej herbacie z dżemem malinowym lub ciepłym mleku z miodem. W przypadku chorób zakaźnych konieczne jest regularne wietrzenie pomieszczenia i nawilżanie powietrza w razie potrzeby. Nie zaleca się przyjmowania różnych leków bez konsultacji z lekarzem. Może to powodować reakcje alergiczne u dziecka.