kaszląc wymioty dziecka, co robić Jeśli małe dziecko kaszle przed wystąpieniem wymiotów, jego rodzice prawie zawsze są bardzo zmartwieni. W takiej sytuacji dziecko z reguły się boi, po czym nie może się uspokoić przez dłuższy czas. Aby zrozumieć, co robić, gdy dziecko kaszle aż do wymiotów, konieczne jest przede wszystkim zrozumienie przyczyn tego stanu.

Jakie choroby mogą powodować wymioty podczas kaszlu?

Zazwyczaj wymioty atakują, gdy pojawia się kaszel z powodu podrażnienia receptorów ścian gardła. Najczęściej tę sytuację obserwuje się w obecności następujących chorób:

Ponadto, często ten nieprzyjemny objaw może być związany ze złym przeziębieniem, zarówno zakaźnym, jak i alergicznym. Wreszcie, w niektórych przypadkach przyczyną tego stanu jest wnikanie małego obcego obiektu do narządów górnych dróg oddechowych.

Co jeśli kaszel dziecka powoduje wymioty?

Wybór taktyki działania zawsze zależy od przyczyny, która prowokuje wymioty. Dlatego natychmiast trzeba wezwać lekarza, aby dokładnie zbadał dziecko i zdiagnozowano dokładnie, która choroba spowodowała ten nieprzyjemny objaw.

Szczególnie ważne jest, aby jak najszybciej skontaktować się z lekarzem, jeśli przyczyną wymiotów jest obca substancja w drogach oddechowych. Chłopcy i dziewczęta w wieku od 4 miesięcy do 2 lat doświadczają bolesnych i nieprzyjemnych uczuć związanych z ząbkowaniem, więc ciągle ciągną wszystko, co mogą do ust. Ponadto niemowlęta mogą zadławić się dużymi kawałkami pokarmów stałych, ponieważ nadal nie są zbyt dobre w żuciu. Oczywiście taka sytuacja może wystąpić u starszych dzieci, ale najczęściej zdarza się to w tym przedziale wiekowym.

Jeśli twój mały syn lub córka grał dość spokojnie przez jakiś czas, ale nagle nagle stał się czerwony, zaczął się dusić i kaszleć, co wywołało atak wymiotów, natychmiast wezwij pogotowie. Przed przybyciem pracowników medycznych należy odwrócić okruchy i delikatnie uderzyć go w plecy, uwalniając w ten sposób drogi oddechowe. Nawet jeśli udało ci się wepchnąć obiekt, który utknął w drogach oddechowych, pokaż dziecko lekarzowi.

W niektórych przypadkach mamy i tatusiowie przychodzą do lekarza z pytaniem, co zrobić, jeśli dziecko kaszle przed wymiotami w nocy. W większości przypadków ta sytuacja wskazuje na rozwój poważnej zakaźnej choroby wieku dziecięcego u dziecka - krztusiec. Najczęściej z tą dolegliwością dziecko budzi się w środku nocy, ponieważ się dławi. Zaczyna się od silnego ataku kaszlu, któremu towarzyszy napięcie w całym ciele i zaczerwienienie twarzy i kończyn. Czasami dziecko staje się tak zestresowane, że w rezultacie ma wymioty.

Ponieważ ta choroba jest bardzo zaraźliwa i niebezpieczna, samoleczenia na krztusiec nie można w żaden sposób rozwiązać. Pokaż dziecku pediatrę i ściśle przestrzegaj jego zaleceń.

Najczęściej jednak u małych dzieci z przeziębieniem najczęściej występują ataki kaszlu przed wymiotami. W takiej sytuacji odruch wymiotny występuje z powodu nadmiernej ilości śluzu w drogach oddechowych, dziecko kaszle wymiotuje co robić co wynika z faktu, że dzieci wciąż nie wiedzą, jak się go pozbyć. Co zrobić, jeśli dziecko ma kaszel przed wymiotami, którego przyczyna leży w gromadzeniu się śluzu, lekarz również wyjaśni ci.

Z reguły w tym przypadku przepisuje się leki wykrztuśne i mukolityki lub leki hamujące napady kaszlu. Aby złagodzić stan okruchów, warto regularnie przewietrzać jego pomieszczenie, używać nawilżacza, czyścić na mokro tak często, jak to możliwe, a także dawać dziecku ciepłą wodę, mors lub jakikolwiek inny płyn.