kaszel dla migdałków u dzieci Wzrost tkanki limfatycznej migdałków nazywany jest migdałkami. Lekarze zwykle odnotowują takie naruszenie u dzieci w wieku 3-7 lat. Może być konsekwencją infekcji wirusowej. Migdałom może towarzyszyć kaszel. Nie stwarza zagrożenia i przy odpowiedniej terapii mija szybko. Dlatego mumie przydatne, aby wiedzieć, jak leczyć kaszel z migdałkami u dzieci, ponieważ zjawisko to powoduje dyskomfort u dziecka.

Jak leczyć kaszel za pomocą migdałków?

Ważne jest, aby pamiętać, że ten objaw dzieli się na etapy 2 i 3 choroby. Dlatego odwołanie do lekarza będzie konieczne, aby nie spowodować sytuacji. Kaszel zwykle objawia się w nocy i ma charakter odruchowy. Podczas snu ciało znajduje się w pozycji poziomej, a zakończenia nerwowe gardła są podrażnione. Jest to przyczyną objawu, który może prowadzić do bezsenności, drażliwości.

Zalecana terapia będzie zależeć od stanu dziecka. Jeśli nie skarży się na poważny dyskomfort, najpierw postaraj się obejść bez leczenia. Zalecane regularne spacery, wystarczająca ilość płynów. Napoje owocowe, kompoty zrobią. Dzięki łagodnym formom wystarczy wyeliminować kaszel.

W poważniejszych przypadkach lekarz poinformuje Cię, jak leczyć kaszel dla dzieci migdałków za pomocą preparatów farmaceutycznych. Lekarz może zalecić zaszczepienie kropli do nosa zawierających antybiotyk, środek antyseptyczny. Może to być "Isofra", "Miramistin". Na przykład w naczyniu zwężającym naczynia do nosa, "Nazivin" . Pamiętaj jednak, że nie jest możliwe samodzielne leczenie choroby, ponieważ może to prowadzić do pogorszenia stanu dziecka.

Leczenie suchych kaszel z migdałkami oznacza przyjmowanie leków przeciwkaszlowych. Można wybrać "Sinecod". Jeśli kaszel jest mokry, potrzebne są środki mukolityczne. Należą do nich "Bronchipret", ACC.

Przydaje się również płukanie solą fizjologiczną. Mogą również myć dziobek.

Poniższe inhalacje sprawdziły się dobrze:

  • z użyciem soli fizjologicznej, Protargolu, wody mineralnej;
  • z dodatkiem olejków eterycznych z sosny, eukaliptusa;
  • kaszel z migdałkami niż leczyć Możesz warzyć zioła, takie jak ziele dziurawca, bluszczowaty kumpel.

W leczeniu kaszlu z migdałków należy zwrócić uwagę na wzmocnienie układu odpornościowego. Aby to zrobić, przepisać kwas askorbinowy.

Musimy porzucić ostre produkty, ponieważ podrażniają gardło i wywołują kaszel. Konieczne jest stosowanie mniej alergenów, takich jak miód, czekolada, cytrusy. W niektórych sytuacjach dyskomfort znika dopiero po usunięciu migdałków. Decyzję o operacji musi podjąć lekarz.