Latem, podczas wakacji i wakacji szkolnych, wszystkie myśli koncentrują się na planowaniu wakacji. Ale bardzo często swobodę ruchów podczas odpoczynku ogranicza fakt, że dziecko kołysze się nawet podczas najkrótszej podróży. Co możemy powiedzieć o tych przypadkach, gdy bez regularnych i długich przejażdżek samochodem lub loty samolotem po prostu nie mogę tego zrobić. Dramina może pomóc poradzić sobie z problemem choroby morskiej. Dramina - to pigułka na chorobę lokomocyjną, przeznaczona dla dorosłych i dzieci od roku. Ten lek przeszedł wiele testów, które dowiodły jego bezpieczeństwa dla najmłodszych pacjentów.


Dramina: kompozycja

Podstawą leku jest dimenhydrynat - substancja spowalniająca pracę komórek nerwowych łączących mózg z aparatem przedsionkowym. W rezultacie sygnały powodujące choroby morskie i powietrzne nie docierają do mózgu. W związku z tym nie ma nieprzyjemnych objawów choroby lokomocyjnej: nudności, zawrotów głowy, pocenia się, szybkiego bicia serca.

Jak wziąć draminę?

Sposób użycia draminy jest prosty: lek jest przyjmowany przed posiłkami pół godziny przed podróżą. Należy zauważyć, że ponieważ lek ma działanie uspokajające, po podaniu może przezwyciężyć senność.

Jak dać draminę dzieciom:

 • dla dzieci w wieku od roku do sześciu lat dawka wynosi 12,5-25 mg (1 / 4-1 / 2 tabletki);
 • dla dzieci w wieku od siedmiu do dwunastu lat dawka wynosi 25-50 mg (1/2 całej tabletki).

Rodzice powinni wziąć pod uwagę, że lek zapobiega atakom choroby morskiej, a nie walczyć już się rozpoczął. Dlatego nie czekaj, aż dziecko zacznie czuć się źle. Konieczne jest podanie dziecku leku przed podróżą. Działanie draminy rozpoczyna się 15-30 minut po podaniu i trwa 3-6 godzin. Dorosły może przyjmować do 8 tabletek leku (400 mg) na dobę, jeśli to konieczne.

Dramina: przeciwwskazania

Nie podawaj leku dzieciom poniżej 1 roku życia i dzieciom cierpiącym na nadwrażliwość na dimenhydrynat i inne składniki leku. Lek Dramina jest także przeciwwskazany w padaczce i ostrej dermatozie (wysiękowym i opryszczkowym). Akceptacja draminy za pomocą ototoksycznych antybiotyków może prowadzić do przedłużonego ubytku słuchu, a nawet do głuchoty. Ponadto działanie leku może maskować objawy zapalenia wyrostka robaczkowego . Nie pozwól, aby lek był przyjmowany przez kobiety w ciąży i kobiety podczas karmienia piersią.

Dramina: efekty uboczne

W zalecanych dawkach lek zazwyczaj nie powoduje żadnych działań niepożądanych, z wyjątkiem łagodnej senności. Następujące działania niepożądane występują bardzo rzadko:

 • od strony ośrodkowego układu nerwowego: zmniejszona koncentracja uwagi, nerwowość, zmęczenie, osłabienie, ból głowy, zawroty głowy, bezsenność;
 • z przewodu żołądkowo-jelitowego: nudności, wymioty, brak apetytu, suchość w jamie ustnej;
 • ze strony układu oddechowego: suszenie błon nosowych, lepka plwocina;
 • reakcje alergiczne: pokrzywka, świąd, obrzęk, trudności w oddychaniu;
 • ze strony układu krążenia: szybkie bicie serca, obniżenie ciśnienia krwi.

Jeśli wystąpią działania niepożądane, należy przerwać przyjmowanie leku.

dramina dla dzieci od roku

Przedawkowanie draminy towarzyszą następujące objawy:

 • suchość w jamie ustnej i nosogardzieli;
 • powolność i duszność;
 • zaczerwienienie skóry;
 • zdezorientowana świadomość.

W przypadku przedawkowania konieczne jest umycie żołądka słabym roztworem nadmanganianu potasu i przyjęcie go węgiel aktywny .

Dramina: okres przydatności do spożycia

Okres trwałości leku dramina wynosi 5 lat. Nie bierz draminy po zakończeniu tego okresu (co, nawiasem mówiąc, dotyczy innych leków).