Stała senność jest bardzo nieprzyjemnym stanem, wywołującym uczucie zmęczenia i apatii, niekorzystnie wpływające na wydajność. Pytanie o to, jak pozbyć się ciągłej senności, jest szczególnie istotne w okresie poza sezonem, kiedy odporność jest zmniejszona, a dzień świetlny krótki.

Przyczyny ciągłej senności

Uczucie ciągłej senności może wynikać z:

  • zaburzenia hormonalne, głównie z powodu chorób tarczycy;
  • niedobór witamin i minerałów;
  • dystonia naczyniowa ;
  • pewne warunki psychologiczne, takie jak depresja;
  • naruszenia dnia.

Ponadto przyczyną senności są czasami niekorzystne warunki pogodowe, burze magnetyczne, długi pobyt w słabo wentylowanych pomieszczeniach i życie w obszarach nieprzyjaznych dla środowiska.

Co zrobić ze stałą sennością

Środki mające na celu wyeliminowanie uporczywej senności będą zależeć od przyczyny, która doprowadziła do stanu:

  1. Gdy niewydolność hormonalna powinna szukać pomocy u specjalisty, który określi, jakie zmiany patologiczne występują w układzie hormonalnym, wyznaczy odpowiednią korekcję hormonalną.
  2. W przypadku braku witamin konieczne jest zrewidowanie diety, w tym świeżych warzyw i owoców, ryb i produktów mlecznych. W okresie jesienno-zimowym zaleca się przyjmowanie kompleksów witaminowo-mineralnych.
  3. Aby przezwyciężyć dystonię naczyniową, należy wykonać utwardzanie, stosować niekonwencjonalne metody leczenia ( joga , stosowanie specjalnych technik oddychania itp.).

Ważne jest również dostosowanie codziennej rutyny, pozwalając na więcej snu, częściej na świeżym powietrzu. W przypadku długiego pobytu w pokoju konieczne jest zapewnienie okresowej wentylacji. Pożądane jest spędzanie aktywnej części dnia w jasnych pomieszczeniach, a oświetlenie może być zarówno sztuczne, jak i naturalne.