Nudności - jedno z najbardziej nieprzyjemnych zjawisk. Nie pozwala skoncentrować się na pracy, nie pozwala wykonywać prac domowych, a nawet we śnie osoba nie czuje ulgi - ataki nieustannie go podnoszą i zmuszają do bycia w toalecie. Niestety, istnieje kilka powodów ciągłego mdłości. Z ich powodu pacjent ciągle odczuwa dyskomfort. Ponadto ataki mogą trwać od kilku dni do dwóch lub trzech miesięcy lub dłużej.

Przyczyny nudności

  1. Pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl, gdy pojawiają się nudności, jest zatrucie . Jednak w takim przypadku przy odpowiednim leczeniu objawy można wyeliminować w ciągu kilku dni. Inną rzeczą jest to, że osoba stale nadużywa tłustego, wędzonego i niezdrowego jedzenia.
  2. Najczęstszą z możliwych przyczyn utrzymujących się nudności jest choroba pęcherzyka żółciowego . Nieprzyjemne odczucia zwykle pojawiają się natychmiast po posiłku. Bardzo często towarzyszy im gorzki smak w jamie ustnej i ból w prawym podżebrzu.
  3. Prawdopodobne przyczyny nudności po jedzeniu można również przypisać zapaleniu trzustki . Choroba ta charakteryzuje się częstymi wzdęciami i gorzkim smakiem w ustach. Niektórzy pacjenci z zapaleniem trzustki narzekają na zaburzenia smaku.
  4. Nudności pojawiają się u wielu kobiet podczas menstruacji. Jest to spowodowane naruszeniem tła hormonalnego . Czasami zaczyna się pobudzać podczas menstruacji z powodu zbyt wysokiej zawartości płynów w organizmie.
  5. Dość często, ze względu na migrenę, występują ciągłe mdłości i osłabienie.
  6. Jeśli rano zachorujesz na pusty żołądek lub wkrótce po jedzeniu, nie będzie zbędne sprawdzanie zapalenia żołądka . Powstałe wkrótce po przebudzeniu dyskomfort w żołądku może nie zniknąć w ciągu dnia. Ultrasonografia lub diagnostyka biochemiczna mogą pomóc w określeniu zmian wrzodziejących.
  7. Przyczyną silnego bólu głowy i nudności bez wymiotów utrzymujące się nudności bez wymiotów w niektórych przypadkach staje się nadciśnieniem . Równolegle do tych objawów, z reguły pojawiają się czerwone plamy na twarzy i zawroty głowy.
  8. Chociaż uważa się, że zapalenie wyrostka robaczkowego jest bólem w prawym podbrzuszu, głównym objawem tej choroby są nudności.
  9. Gdy nic nie boli, przyczyną ciągłych nudności może być zaburzenie w aparacie przedsionkowym . Oprócz ataków zaburzeniom towarzyszy czasem utrata równowagi, zawroty głowy, ciemnienie w oczach i dzwonienie w uszach .