Wielu z nas jest przyzwyczajonych do wiary w reklamę i kupowania produktów, które ciągle są na uszach. Nie jesteśmy przyzwyczajeni do zrozumienia, z czego składają się produkty, które kupujemy. Tak, a to się zmieni po przeczytaniu kompozycji pasta do zębów ? Oczywiście, niektóre składniki wydają się znajome, ale tylko specjaliści wiedzą, jak wpływają one w szczególności na jamę ustną i cały organizm jako całość.

Główne składniki kompozycji pasty do zębów

W rzeczywistości, pasty do zębów - nic więcej niż lek, który jest częściej stosowany w zapobieganiu chorobom zębów, ale w leczeniu niektórych dolegliwości mogą być przydatne. Odmiany produktów czyszczących, jest ich wiele. W zależności od tego skład pasty do zębów nie zmienia się znacząco. Ale następujące składniki powinny zawsze w nim pozostać:

  1. Jeśli pasta nie jest ścierna, nie będzie w stanie wyczyścić, wypolerować ani wybielić zęby . Najczęściej stosuje się węglan wapnia, fosforan diwapniowy, krzemionkę i tlenek glinu.
  2. Nawilżające jak gliceryna, sorbitol lub glikol polietylenowy powinny być częścią każdej naturalnej pasty do zębów. Substancje te zatrzymują wilgoć i zapobiegają przedwczesnemu wysuszeniu środka czyszczącego.
  3. Aby łatwo wkleić pastę z tubki, i było wygodne w użyciu, dodane do kompozycji hydrokoloidów.

Co nie powinno być częścią pasty do wybielania lub przeciwzapalnej?

Istnieje kilka składników, które producenci lubią dodawać do past, mimo że medycyna zdecydowanie odradza takie postępowanie. Wśród nich są:

  1. Triclosan to substancja, która niszczy masę pożytecznych mikroorganizmów i zakłóca zdrową mikroflorę. Triclosan ma również niekorzystny wpływ na naturalną florę jamy ustnej.
  2. Laurylosiarczan sodu silnie wysusza skórę i błonę śluzową, co prowadzi do powstawania ran i podrażnień.