Mięsiste liście aloesu zawierają leczniczy sok, który ma działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, przeciwbakteryjne, oczyszczające, lecznicze. Sok z aloesu może nie tylko pozbyć się trądziku, ale także rozjaśnić, nawilżyć, poprawić, napiąć, a nawet skórę twarzy. Ponadto plamy znikną i blizny które pozostają po usunięciu trądziku.

Jakie właściwości soku z aloesu wspomagają trądzik na twarzy?

Aloes ma właściwości regenerujące, złuszczające, przywraca mechanizmy ochronne komórek skóry twarzy, nadaje twarzy zdrowy kolor matowy. Dla tych, którzy mają problem i skóra tłusta sok z aloesu będzie niezawodnym pomocnikiem w rozwiązywaniu tych problemów.

Naukowcy udowodnili, że sok z aloesu zawiera około dwustu składników, w tym witaminy A, B (rzadka witamina B12), C, E, pierwiastki śladowe, minerały, które również pomagają innym korzystnym substancjom wniknąć głębiej w komórki skóry. Podczas nakładania soku z aloesu na skórę tworzy się warstwa ochronna, która zapobiega przedostaniu się zarazków do komórek.

Zastosowanie soku z aloesu przeciw trądzikowi na twarz

Aby pozbyć się trądziku, możesz po prostu nasmarować skórę sokiem z liści aloesu. Ale nie wszyscy wiedzą, że najlepiej jest najpierw przygotować agenta do użycia, aby osiągnąć jak największy efekt. Wynika to z faktu, że jeden z aktywnych składników leczniczych soku z aloesu - baobadoo osiąga maksymalne stężenie w określonej temperaturze. Aby to zrobić, wykonaj następujące czynności:

  1. Odetnij dolny gruby arkusz, który ma co najmniej trzy lata.
  2. Dokładnie opłucz pod bieżącą wodą.
  3. Wysuszyć, owinąć szmatką lub czystym papierem.
  4. Umieść w lodówce na dolnej półce na dwa tygodnie.
  5. Następnie zdejmij arkusz aloesu, pociąć, zeskrobać miąższ na gazę, złożyć trzy razy.
  6. Ściśnij sok.

Możesz wycisnąć sok przez sokowirówkę. Przygotowany w ten sposób sok można przechowywać w lodówce przez maksymalnie dwa tygodnie.