Nieudana procedura budowania lub manifestacji uczulenia na materiały to dość częste zjawiska. I w tym przypadku warto zadbać nie o piękno i atrakcyjność, ale o zdrowie skóry powiek i własnych rzęs. W tym artykule omówimy szczegółowo, czy przedłużanie rzęs jest szkodliwe i jak je przywrócić po wystąpieniu problemów.

Czy rzęsy pogarszają się

W rzeczywistości przywiązanie włosów nie stanowi zagrożenia dla skóry i naturalnych rzęs. Materiały z naturalnych składników są hipoalergiczne, nie powodują podrażnień i mogą być łatwo usunięte w razie potrzeby. Ponadto, wysokiej jakości profesjonalne przedłużanie rzęs i odpowiednia opieka uzupełniająca zgodnie z zaleceniami wykluczają możliwość wystąpienia jakichkolwiek problemów.

Powikłania mogą wystąpić, jeśli masz skłonność do częstych chorób zapalnych oczu, takich jak zapalenie spojówek . Warto również zauważyć, że właściciele skóry ze skłonnością do tłuszczu będą mieli mniejszy wpływ na zabieg z powodu nadmiernego wydzielania łoju, rozpuszczania kleju.

Czerwone oczy po przedłużeniu rzęs są wyraźną oznaką niskiej jakości żywicy do zabiegu. Najprawdopodobniej jest wykonana ze sztucznych substancji chemicznych, które powodują reakcję alergiczną w postaci przekrwienia powiek, obrzęku, łzawienia i obrzęku.

Innym częstym problemem jest utrata własnych rzęs wraz z rozszerzonymi materiałami. Zjawisko to ma miejsce tylko w przypadku przywiązania włosów z zestawu do kilku naturalnych rzęsek, a nie do skóry. Dlatego w procesie przedłużania rzęs musisz uważnie obserwować, jak dokładnie klej jest sklejony i, co najważniejsze, czy żywica nie spada na twoje włosy.

Odpowiadając więc na pytanie, czy przedłużanie rzęs jest szkodliwe dla zdrowia, można z całą pewnością stwierdzić, że jest to bezpieczna procedura, pod warunkiem, że jest prawidłowo wykonana i że stosowane są materiały wysokiej jakości.

Odzyskiwanie rzęs po przedłużeniu - jak to zrobić?

Aby poprawić stan naturalnych włosów i usuwanie skóry powiek, należy przestrzegać następujących zaleceń:

 • przez krótki czas zrezygnować z używania tuszu do rzęs i wkładki;
 • powstrzymaj się od intensywnego mycia oczu, lepiej delikatnie je ocieraj wacikiem zwilżonym ciepłą wodą mineralną bez gazu;
 • przygotuj ciepłe kompresy z wody różanej, wywar z kwiatów chabru lub po prostu mocną warzoną zieloną herbatę przez 15-20 minut wieczorem, przed snem.

Jak przywrócić rzęsy po rozszerzeniu za pomocą oleju oznacza:

 • wcierać w skórę powiek wzdłuż krawędzi wzrostu rzęs naturalnych olejów roślinnych, na przykład, rycynowy, oliwkowy, migdałowy lub brzoskwiniowy. Produkty te zaleca się nakładać na rzęski na całej długości za pomocą czystej, miękkiej szczotki;
 • w celu zwiększenia efektu oleju bazowego można dodać płynne witaminy A i E, a także ekstrakty olejowe nagietek lub rumianek;
 • chronić skórę powiek i rzęs przed działaniem promieni słonecznych. Aby to zrobić, możesz użyć hipoalergicznego kremu z filtrem przeznaczonego do okolic oczu lub naturalnego masła shea. Latem zaleca się noszenie okularów z filtrami polaryzacyjnymi i nie opalanie się przez jakiś czas.

Zalety i wady przedłużania rzęs

Niewątpliwą zaletą tej procedury jest kolejny efekt - piękne, długie, grube rzęsy, które nie wymagają codziennego farbowania i skręcania końcówek. Oszczędza to czas i daje pewność co do ich wyglądu.

odbudowa rzęs po przedłużeniu

Wśród wad warto zwrócić uwagę:

 • potrzeba ograniczenia kontaktu mechanicznego z rzęsami;
 • przestrzeganie ścisłej opieki podczas mycia i spania;
 • niezdolność do stosowania odżywczych kremów i masek na powieki;
 • krótkie życie włosów;
 • ryzyko wystąpienia alergii.

Zawsze ważne jest, aby pamiętać, że kupując wysokiej jakości naturalne materiały do ​​zabiegu i ufając robotnikowi, można uniknąć godnych ubolewania konsekwencji przedłużania rzęs i nie martwić się o zdrowie skóry.