Złożone białko to zestaw różnych rodzajów białek (serwatka, kazeina, jaja i soja). W różnych kompleksach mieszanina różni się ilością białek i ich składem procentowym, który często różni się od ceny kompleksów.

Białko serwatki lub kompleks?

Wybierając serwatkę i białko złożone, powinieneś przede wszystkim kierować się swoimi codziennymi potrzebami i celami.

Białko serwatkowe jest najszybszym rodzajem białka (30-40 min). Jest idealny do dostarczania organizmowi niezbędnego białka. po treningu i może być również stosowany jako dodatkowe źródło białka, biorąc je między posiłkami zamiast przekąski. Dzięki aminokwasom, które składają się na białko serwatki, pomaga spalać podskórny tłuszcz, który będzie bardzo przydatny przy przybieraniu na wadze, odchudzaniu lub pracy z ulgą.

Skomplikowane białko dzięki połączeniu różnych rodzajów białek świetnie nadaje się do wzmożonego i długotrwałego wysiłku fizycznego, kiedy organizm potrzebuje dużej ilości białka. Cała mieszanina złożonego białka jest wchłaniana przez organizm etapami: białko serwatki - 30-40 minut, białko sojowe i białko jaja - 2-4 godziny i kazeina - 6-8 godzin. Dzięki połączeniu białek złożone białko może odżywiać organizm białkami niezbędnymi do 8 godzin, przydaje się, jeśli pomijamy posiłki lub jedziemy w podróży.

Odbiór złożonego białka

Zaleca się stosowanie kompleksowego białka po wysiłku fizycznym, aby dostarczyć organizmowi białko i przed snem, aby nakarmić organizm podczas aktywacji procesów odzyskiwania. Część złożonego białka wynosi 30-60 g, w zależności od obciążenia i wagi. Gdy stosuje się złożone białko jako przekąskę, porcja będzie 20-40 g. Złożona białko nie należy wykonywać przed ćwiczeniami, ponieważ może to powodować dyskomfort podczas ćwiczeń.

złożone białko, jak zażywać

Ale nie powinieneś nadużywać białka, wszystkie odżywki sportowe to tylko dodatek, więc nie zapominaj o regularnej i zbilansowanej diecie.

Najlepsze kompleksowe białko

Obecnie na rynku znajduje się wiele mieszanek o różnym składzie i kosztach, prezentujemy najlepsze z nich:

  1. BSN Syntha-6
  2. Macierz Syntrax
  3. MHP Probolic-SR
  4. MusclePharm Combat
  5. Dymatize Elite Fusion 7
  6. Weider Protein 80 Plus
  7. Dymatize Elite XT