"Malawijczycy" od dawna nie są znani radzieckim akwarystom. W latach 70. zaczęli zdobywać popularność. Nasi kochankowie spostrzegli swój wygląd z takim entuzjazmem, że wielu ludzi rzuciło się, aby kupić nowy cud, nie mając pojęcia, jakie problemy napotkają. Dopiero później pojawiła się specjalna literatura, która może pomóc fanom w reprodukcji i hodowli tych pięknych ryb. Żółty kłąb pielęgnic jest o wiele łatwiejszy w utrzymaniu niż inne gatunki, może być polecany nawet początkującym akwarystom. Chcemy opowiedzieć trochę o tym wspaniałym i pięknym stworzeniu, odpowiadając na najczęstsze pytania.

Yellow Cichlids - content

Te ryby są bardzo dekoracyjnymi stworzeniami. Mają żółty tułów, a ciemne czarne paski biegną wzdłuż krawędzi płetw. U mężczyzn są one nieco jaśniejsze niż u kobiet. Ta różnica jest szczególnie widoczna podczas okresu tarła lub gdy są w stanie wzbudzenia. Rozmiar ryby może się nieznacznie różnić w zależności od warunków zatrzymania. Zwykle dorastają do 12-13 cm, ale w małych zbiornikach (80-100 litrów) pielęgnice raków są małe, tutaj często nie przekraczają 7-8 cm.

Powielanie Cichlid Cześć, niezbyt skomplikowana. Jeśli w twoim akwarium jest szkoła takich ryb, to z pewnością stworzy obie płcie. Niosą młodych ludzi w rodzaju żywego inkubatora, który tworzą kobiety w ich ustach. Ryba ta wyróżnia się obrzękiem - ma małą, nabrzmiałą "wole". Młodzi ludzie są wybierani spośród swojej matki na około 10-15 dni.

Cichlid Yellow - Kompatybilność

Lepiej jest, aby akwarysta ustawiał swoją szubienicę razem z rybami mniej więcej tej samej wielkości ( kolce i inne). Te stworzenia dobrze dogadują się także z innymi afrykańskimi braćmi, którzy należą do innych gatunków. Ale musimy pamiętać, że mogą chronić terytorium. Jeśli masz grupę pielęgnic (5-10 sztuk), wtedy będą zachowywać się mniej agresywnie w stosunku do swoich sąsiadów niż z ich pojedynczą zawartością.