Boże Narodzenie słone ciasto Ozdoby świąteczne, girlandy, prezenty to tradycyjne atrybuty jasnego święta, tak potrzebne, by stworzyć serdeczną i radosną atmosferę w naszych sercach. Można je kupić w sklepie i możesz zrobić to sam. Na przykład niezwykle piękne i oryginalne dekoracje są uzyskiwane z ciasta solnego.

Warto zauważyć, że testoplastyka jest jednym z najstarszych rzemiosł dekoracyjnych, który jest stopniowo odnawiany dzięki staraniom needlewów i drobnych rzemieślników. A Boże Narodzenie i Nowy Rok to doskonała okazja, aby z ciasta solnego zrobić oryginalne świąteczne rzemiosło, aby udekorować swój dom iw pełni cieszyć się przedświątecznym zamieszaniem.

Jakie noworoczne wyroby można wykonać z ciasta solnego?

Tradycyjne symbole Bożego Narodzenia nabierają zupełnie innej formy, jeśli są wykonane z ciasta solnego, takiego jak płatki śniegu, choinki i gwiazdki, ozdobione filcowym pisakiem lub farbami. Takie płatki śniegu można zebrać w girlandę lub wykorzystać jako świąteczne zabawki lub wisiorki.

Tak, kilka oryginalnych pomysłów na kreatywność rodziny w przeddzień wakacji.

Aby przygotować noworoczne i świąteczne rzemiosło z ciasta solnego o takim planie, potrzebujemy: mąki, soli, wody, farb, brokatu, foremek w kształcie płatków śniegu, choinek, serc i bałwanów. Po przygotowaniu głównych składników i dodatkowych elementów przystępujemy do tworzenia naszej biżuterii:

 1. Na początek wyrabiamy ciasto, aby to zrobić, mieszamy sól i mąkę w równych proporcjach, a następnie stopniowo dodajemy wodę, aż ciasto stanie się elastyczne i nie przyklei się do rąk.
 2. Następnie rozwałkować ciasto, a przy pomocy zwykłych foremek na ciasteczka wykonujemy różne figury.
 3. Świąteczne rzemiosło z ciasta solnego 2Świąteczne rzemiosło z solonego ciasta 3
 4. Po wycięciu wszystkich rys, na każdym z nich powstaje dziura. Do wykonania otworów potrzebujemy plastikowej rurki.
 5. Świąteczne rzemiosło wykonane z solonego ciasta 4
 6. Teraz półprodukty muszą zostać wysuszone: w tym celu można po prostu pozostawić je na powietrzu na noc lub wstawić do piekarnika na 2-3 godziny (temperatura nie powinna przekraczać 100 stopni).
 7. Świąteczne rzemiosło wykonane z solonego ciasta 5Świąteczne rzemiosło wykonane z solonego ciasta 6Boże Narodzenie wykonane z solonego ciasta 7
 8. Cóż, tak jest w przypadku małych - do dekoracji naszej biżuterii. I co jest najbardziej niezwykłe, teraz nikt nie ogranicza twojej wyobraźni. Otrzymane symbole świąteczne z ciasta solnego można pokropić błyskiem, pomalować kolorem w dowolnym kolorze, klejone koraliki i cyrkonie. Nawiasem mówiąc, brokat, cyrkonie i inne elementy dekoracyjne nakłada się za pomocą kleju PVA i maluje w zwykły sposób.
 9. Świąteczne rzemiosło z solonego ciasta 8Świąteczne rzemiosło z ciasta solnego 9Świąteczne rzemiosło wykonane z solonego ciasta 10
 10. Ogólnie rzecz biorąc, zrobiliśmy coś takiego.
 11. Boże Narodzenie rzemiosła z ciasta solnego 11