Podstawą zdrowego rozwoju dziecka jest gry dla dzieci na świeżym powietrzu . Nie tylko rozwiną klarowność ruchów dziecka, ale również nauczą go komunikowania się, rywalizowania i dążenia do zwycięstwa. Z reguły wszystkie są bardzo proste i mogą być prowadzone z niemal dowolną liczbą uczestników.

Gry sportowe w przedszkolu: "Bagno"

Każdy gracz otrzymuje parę kawałków papieru. Muszą pokonać "bagno", skacząc na improwizowane wyboje - te same kartki papieru. Dziecko musi postawić przed nim prześcieradło, stanąć na nim, położyć drugie, podskoczyć, podnieść pierwsze i położyć je przed sobą, przenosząc się w ten sposób na koniec bagna. Uczestnik, który jako pierwszy wchodzi na salę (lub zaznaczony fragment na ziemi) i wraca na start, jest zwycięzcą.

Gry sportowe dla dzieci z piłką: "Kangaroo"

Każdy z graczy musi zacisnąć piłkę tenisową między kolanami i przeskoczyć wcześniej uzgodnioną odległość. Jeśli piłka spadnie, musisz ją przywrócić do pierwotnego miejsca i kontynuować ścieżkę. Gracz, który pokonuje przeciwników i jest uważany za zwycięzcę.

Gry sportowe dla dzieci na ulicy iw domu: "Bilboque"

Będziesz potrzebował drobnych przygotowań: weź piłkę do tenisa i przyklej do niej sznurek o długości 40-50 cm. Przymocuj drugi koniec koronki do spodu plastikowego kubka. Ten projekt - i jest "bilboque", starożytna gra, która pochodzi z Francji. Istota gry - musisz rzucić piłkę i złapać ją szklanką. Każda udana próba jest liczona, konto jest rejestrowane. Pierwsza nieudana próba - a ruch trafia do drugiego gracza. Zwycięzcą jest ten, który zdobędzie maksymalną liczbę punktów.

Takie proste gry sportowe dla dzieci mogą odbywać się nawet dla jednego dziecka, działając jako przeciwnik lub oferując mu pobicie własnego rekordu.