Wielu rodziców nie może zdecydować, które sekcje dać swoim dzieciom. Chcą, aby trening był dla dziecka użyteczny, rozwijał go fizycznie i psychicznie i nie powodował obrażeń. Weźmy pod uwagę te klasy opcji, jako sport jeździecki dla dzieci, który zyskuje na popularności.

Jazda konna

Gatunki klasyczne obejmują:

  • show jumping (w swej istocie reprezentuje pokonywanie różnych przeszkód);
  • Ujeżdżenie (jest sztuką prowadzenia konia przy różnych chodach, tj. Chodach końskich);
  • triathlon (rywalizacja na tym samym koniu przez 3 dni z rzędu w różnych dyscyplinach, takich jak jazda konna, próby terenowe i skoki).

Istnieją inne rodzaje sportów jeździeckich:

  • biathlon (jazda na manekinie i skakanie);
  • sklepienie (wykonywanie ćwiczeń gimnastycznych na galopującym koniu);
  • biegi (konkursy prędkości);
  • prowadzenie pojazdu lub przewożenie;
  • skoki barierowe;
  • tor przeszkód (skoki do 7 km z 18 przeszkodami);
  • krzyż
Gdzie zacząć?

Dziecko może uprawiać sporty jeździeckie od najmłodszych lat, ale dzieci w wieku 10-12 lat są akceptowane w klubach koni. Sport jeździecki dla dzieci zaczyna się od nauki dziecka koniom. Idź z dzieckiem do stajni. Niech najpierw zobaczy, jak inne dzieci jeżdżą, a następnie poproś trenera, aby nauczył dziecko wspinania się i wspinania się z konia, aby jeździć dzieckiem w kółko.

Z wielką odpowiedzialnością podejdź do wyboru klubu jeździeckiego i trenera dla Twojego dziecka. Jest pożądane, aby trener jeździecki pracował wystarczająco długo w klubie i pracował z dziećmi, znał ich podejście i miał cierpliwość. W końcu nauka dzieci jeździeckich nie jest łatwa.

Aby ćwiczyć swoje dziecko, będziesz potrzebował sprzętu jeździeckiego. Obejmuje ciasne długie spodnie lub legginsy z płaskim szwem wewnętrznym, aby uniknąć tarcia nóg. Obuwie o gładkiej podeszwie i małym obcasie. Sweter lub kurtka, które pomogą trenerowi kontrolować lądowanie Twojego dziecka. Obowiązkowym atrybutem dla dzieci jest hełm. Można go wypożyczyć w klubie, ale później lepiej kupić własne.

Sport konny dla dzieci można uzupełnić o grę komputerową "Akademia jeździecka". Ta gra będzie interesująca nie tylko dla dzieci, ale także dla rodziców, którzy wybrali sport jeździecki dla swoich początkujących sportowców. W grze możesz zdać zarówno praktyczne lekcje koni, jak i wykłady, po których będziesz musiał zdać Jazda konna egzaminy. Gra przedstawia różne odległości, trasy, a nawet warunki pogodowe.

Co jest przydatne w sporcie jeździeckim?

Sport ten ma pozytywny wpływ na układ mięśniowo-szkieletowy, wzmacnia mięśnie, rozwija równowagę, poprawia koordynację ruchową i stan psychiczny ucznia. Istnieje metoda terapeutycznej jazdy, która jest wskazana dla osób niepełnosprawnych.

Istnieje mit, że sport jeździecki dla dziewcząt nie jest zalecany. Jednak nie ma przeciwwskazań związanych z płcią dziecka w tym sporcie.